Přestože svěřenci Aloise Holuba prohráli o branku a utkání dohrávali v deseti, sahali až do závěrečného hvizdu na body.

Domácí začali aktivněji, možná také díky tomu, že hosté kvůli poruše dorazili do Mikulovic později. Zápas odstartoval s půlhodinovým zpožděním a trable s dopravou byly na jejich výkonu znát. Již v 17. minutě se k míči dostal po chybě hostující obrany Onciul a střelou mezi nohy gólmana poslal Mikulovice do vedení – 1:0.

Branka domácí nabudila a jejich následný tlak vyvrcholil ve 36. minutě, kdy Martinka zvýšil vedení – 2:0. Poslední slovo první půle měl hostující Radko, který ve 42. minutě nastřelil břevno.

Do druhé půle nastoupili hosté aktivně. Začali domácí přehrávat po stranách a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. V 52. minutě se dobře uvolnil Bajger, který se nemýlil – 2:1. Hosté si dokázali i nadále vytvářet šance, ale opět selhala finální část. Rozhodující se ukázala být 70. minuta, kdy po faulu ve vápně uviděl červenou kartu hostující Dutka a nařízenou penaltu proměnil střelec první branky Onciul – 3:1.

Nový Jičín ani v deseti zbraně nesložil a díky bojovnosti se podruhé dostal do hry. V 85. minutě utekl po levé straně Radko, přihrál před bránu Mikulovic, kde našel Bajgera, který se opět nemýlil – 3:2. Přestože poslední minuty patřili hostům, domácí obrana se výsledek již pohlídala.

Antonín Mura (Mikulovice): Bez nadsázky mohu říct, že jsme vyhráli díky výkonu Leoše Švancera. To byl jasně nejlepší hráč na hřišti. Naší největší potíží je opravdu obrana. Dostáváme góly po tak hloupých chybách, to se těžko komentuje. Zápas byl po přestávce vyrovnaný, soupeř je sice nováčkem, ale má v kádru zkušené hráče s ligovými zkušenostmi.

Alois Holub (Nový Jičín): Neplníme pokyny, které si řekneme, nechceme hrát a kazíme mnoho finálních přihrávek. Jedno se hráči přesvědčili, že i za stavu 0:2 se dá hrát a i o deseti se dá pomýšlet na dobrý výsledek. Chce to dát do hry i srdíčko, ale od čtvrtého kola si někteří hráči myslí, že to půjde samo. Ale to je velký omyl.

FK Mikulovice – TJ Nový Jičín 3:2 (2:0)
Branky: 17. a 70. Onciul (druhý z PK), 36. Martinka – 52. a 85. Bajger.Rozhodčí: Gloser – Tomanec, Doležal. ČK: 70: Dutka (Nový Jičín)

Mikulovice: Červenka – Poštulka, Žáček, Matěj, M. Burian – Švancer, Mikulenka, Lacina (50. Lacina), K. Burian – Martinka (70. Kadlčák), Onciul. Trenér Antonín Mura
Nový Jičín: Kučerik – Dutka, Bajer, Žemlík, Farkaš (35. Bajger) – Pražák, Lolša, Kalich, Radko – Dědík, Jiří Hanzelka. Trenér Alois Holub