Divizní skupinu E nyní vede nově další nováček z Petřkovic. Tým trenéra Jana Pejši přivezl z Olomoucka, po remíze 2:2, cenný bod, když dokázal dvakrát odpovědět na vedoucí trefy domácích.

Nové Sady hned na začátku pocítily jednu ze silných zbraní Nového Jičína – dlouhé auty Kiss Farkase, ale Smolarčík mířil nad branku Zbořila. Od úvodních minut se hrálo oboustranně nadstandardní divizní střetnutí, jemuž nechybělo nasazení, důraz a brankové příležitosti na obou stranách. Však se také hráči obou celků vydali na maximum, o čemž svědčí křeče některých aktérů v závěru zápasu. Na konci první desetiminutovky se dočkaly domácí ochozy, když Dvorského pokus zapadl s pomocí teče až za záda Šroma. Velkou možnost k vyrovnání měl po rohu Kiss Farkase Švancer, ale jeho hlavičku vychytal na brankové čáře pozorný Zbořil, a z protiútoku pak zastavilo břevno Šromovy branky střelu Blahy.

Ve 27. minutě se už ale zaslouženě radoval také novojičínský FK, když po akci Smolarčíka a přihrávce Kalicha zamířil přesně ostrostřelec Lokša, jehož desátý zásah v ročníku přinesl týmu vyrovnání.

Atraktivní duel pokračoval také ve druhém dějství, které načala vyložená šance Lokši, jehož dělový projektil zblízka však zastavila tyč domácí branky. Domácí soubor trenér Trnečky tak kontroval, když se z rohového kopu prosadil hlavičkou Režný, a Nové Sady opět vedly. V 75. minutě se ale radovala novojičínská lavička, když si na roh Kiss Farkase naběhl stoper Malina a zblízka hlavou srovnal na 2:2. Novojičínští mohli dokonat také velký obrat, píšťalka sudího však zůstala po stažení Lokši němá.

„Hráli jsme u prvního celku tabulky, takže bod brát musíme. Nové Sady disponují velice kvalitním mužstvem. Ale trošku cítíme křivdu, protože v závěru nebyl odpískán tisíciprocentní penaltový faul na Lokšu," vyjádřil se novojičínský trenér Jan Pejša, jenž v půli nahradil zraněného Smolarčíka Nippertem a který byl s vystoupením svých svěřenců na půdě lídra tabulky spokojen. Nový Jičín tak neprohrál již devět utkání v řadě za sebou.

„Hrálo se oboustranně velmi dobré a atraktivní utkání. Řekl bych, že se utkání úrovní přiblížilo třetiligové kvalitě," dodal pětačtyřicetiletý kouč na lavičce Nového Jičína. (dtb, jak)

FK Nové Sady – FK Nový Jičín 2:2 (1:1)

Branky: 9. Dvorský, 54. Režný – 27. Lokša, 75. Malina. ŽK: Blaha – Smolarčík, Kiss Farkass. Rozhodčí: Novák – Šištík, Lysák. Diváci: 200.
FK Nový Jičín: Šrom – Molnár, Malina, Farský, Švancer – Švec, Juříček – Kalich (91. Folta), Lokša, Kiss Farkas – Smolarčík (46. Nippert). Trenér: Pejša.

Divizní fotbalisté Nového Jičína cestují v dalším kole opět mimo svůj stadion, když v neděli 8. listopadu hrají od 10.15 proti rezervě druholigové Opavy.