Nový Jičín doma proti Mohelnici nebodoval

Nový Jičín - Fotbalisté Nového Jičína prohráli na jaře už pošesté a nyní je čekají dva klíčové duely na hřištích soupeřů, u posledních Kravař a předposledních Morkovic.

21.5.2013

ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Břenek

Po poslední porážce v Havířově šli divizní fotbalisté Nového Jičína do souboje s celkem z popředí tabulky FK Mohelnice s jediným cílem, naplno bodovat, což se jim po dvou velkých chybách ani tentokrát, napotřetí v domácím prostředí, nepodařilo.

Ještě neuběhlo ani deset minut hry a na ukazateli skóre svítilo červeně 0:1, to když Rybaříkovu nepochopitelnou malou domů od půlící čáry brankáři Šromovi vystihl Krejčí, jenž bez problému proti domácímu brankáři nezaváhal 0:1.

Domácím však tento gól neubral na aktivitě. Bojovali, ale mnoho jejich přihrávek bylo nepřesných nebo kopnutých tak nějak na náhodu, z čehož těžil soupeř, který s docela nečekaným vedením hrál vzadu v klidu a v pohodě a všechny náznaky ohrožení jejich branky bez problémů ještě před pokutovým územím odvracel. Domácí si nadějnou příležitost vytvořili až skoro po půlhodině hry, kdy se Polonyi dostal do šestnáctky, jeho střela však byla sražena obráncem. To na druhé straně zabránil několik minut poté vstřelení druhého gólu hostí stoper Nippert, jenž včasným zákrokem srazil nebezpečnou střelu Knýře.

Hosté pak měli ještě výhodu dvou rohových kopů, které však nepřinesly pro Šroma žádné vážné nebezpečí, a když na druhé straně skončil Moravčíkův dlouhý centr místo u spoluhráče až v náručí brankáře Večeři, na něhož vlastně nešla za odehrané minuty první půle žádná přímá střela, šli domácí do šatny určitě přemýšlet, co na soupeře vymyslet do druhé půle, aby nepříznivý stav změnili.

Trenérův pohovor v šatně začal působit na domácí hráče hned od začátku druhého poločasu, neboť za několik minut hry bylo v pokutovém území hostí docela horko. Po centru Moravčíka byla Polonyiho střela sražena na roh, po němž vyrazil gólman nebezpečnou hlavičku Nipperta. Z dalšího rohového kopu mířila hlavička, tentokráte Smolarčíka, těsně nad branku a chvíli po centru Kalicha minul míč v pokutovém území Bajer. Domácí kapitán poté přihrál míč Polonyimu, který střílel z dobré pozice vedle.

Také v dalších minutách měli více ze hry domácí, jež se, ve snaze vyrovnat, stále více tlačili před branku Mohelnice, kde však nic nevytěžili ani ze tří rohových kopů po sobě. Branku nepřinesla ani následná bomba Moravčíka. Domácí se poté moc zlobili na rozhodčího, který jako by neviděl penaltový zákrok za nebezpečnou hru vysokou nohou obránce na hlavu Moravčíka na hranici značky pokutového kopu. A tak přišel za čtyři minuty nato trest v podobě druhého gólu ve Šromově síti, když se míč po nešťastném zákroku střídajícího Farkase dostal v pokutovém území na hostujícího Šmída, a ten se nemýlil 0:2.

Nový Jičín se sice ještě snažil o zvrat, ale už bylo pozdě, protože hosté si vedení dobře pracující obranou nejen uhlídali, ale několikrát do konce zápasu mohli dokonce v přečíslení své vedení i zvýšit. „Rozhodly naše individuální chyby a při tlaku, který jsme si vytvořili, bohužel chyběla i trocha štěstí. Mohelnice hrála v obraně bez chyby a nepustila nás do výraznějších šancí. Druhý poločas jsme začali ve velkém náporu, ale vyrovnání nepřišlo. Soupeř nás pak potrestal druhou brankou a vítězství už si pohlídal. V současné situaci už je to hodně o hlavě. Hráči si samozřejmě byli vědomi důležitosti zápasu, ale nevyšlo to," smutnil po utkání novojičínský trenér Pavel Pumprla.

Domácí si prohrou značně zkomplikovali situaci, zvláště, když je čekají další dva zápasy na hřištích soupeřů, ve středeční dohrávce u posledních Kravař a v sobotu u předposledních Morkovic. (jak, dtb)

FK NOVÝ JIČÍN - FK MOHELNICE 0:2 (0:1)

Branky: 8. M. Krejčí, 73. Šmíd. ŽK: Hejdušek Kopa, Hapal, Kotůlek. Rozhodčí: Kolář Buček, Miklík. Diváci: 100.

Nový Jičín: Šrom Ollender, Hejdušek, Nippert, Moravčík Kalich, Bajer, Kiša, Rybařík Polonyi, Smolarčík (68. Kiss Farkas). Trenér: Pavel Pumprla.