Zranění se ale nevyhnula ani novojičínskému TJ, když si týmová jednička Rostislav Šrom v pohárovém utkání s třetiligovou Kroměříží přetrhl achillovku. Číslem jedna v týmu je tak nyní Patrik Kučerík a záda mu bude krýt novojičínský odchovanec Pavel Melčak. O krátký rozhovor na téma shrnutí dosavadní přípravy a blížícího se začátku soutěže jsme požádali trenéra TJ Nový Jičín Aloise Holuba.

Jak pokračuje příprava?

Zatím jdeme podle plánu, který je předem daný a který dodržíme. V úterý jsme navíc zakončili hrubou přípravu. Ve středu jsme odehráli modelový zápas s Fryčovicemi, které jsme nakonec porazili 7:1.

Co vás čeká nyní?

Nyní se zaměříme spíše na herní stránku a už budeme vše ladit na mistrovská utkání. S tím souvisí i nácvik standardních situací, protože bychom rádi zužitkovali naši výškovou převahu jak ke střílení branek, tak k bránění soupeřových standardních situací.

Pohárový zápas s Kroměříží vám měl ukázat slabá místa. Která to jsou?

Kroměříž nás proškolila hlavně v proměňování šancí. Druhou věcí, která nakonec ovlivnila výsledek samotného zápasu, byl abnormální výpadek celé záložní řady. Bereme to spíš tak, že přišla facka v pravý čas. Navíc máme vše na videu a ukazujeme hráčům, jaké udělali chyby. Doufám, že si to vezmou k srdci.

Jak vypadá případné posilnění kádru?

Měli jsme rozjednané tři posily. Bohužel musím říct, že od jedné posily jsme museli upustit, protože jsme nebyli schopni splnit požadované podmínky. Snažíme se dotáhnout do konce zbylé dvě záležitosti, ale bohužel, vše je o penězích.

Divizi zahajujete ve Valmezu, který má ambice, takže vás nic lehkého nečeká…

Určitě jde o hodně těžkého soupeře, zvláště na startu nového ročníku. Navíc půjde o rivalské utkání, tak jak tomu bylo vždy u zápasů těchto sousedních měst. Už nyní víme, že divize nebude žádnou procházkou růžovým sadem, ale myslím, že jsme připraveni. Postoupit do divize jsme chtěli, tak musíme bojovat.