Kromě tradičního účastníka Nového Jičína se letošní ročník dorostenecké divize, sk. E, rozběhl také s nováčkem z Frenštátu pod Radhoštěm. Oba celky starších dorostenců v prvním kole zvítězily, v kategorii mladších dorostenců se pak radoval jen výběr Nového Jičína. Na vzájemné derby dojde už v neděli 28. srpna ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Soutěž nyní nabírá rychlý start, protože kromě víkendového kola je na programu také vložené středeční kolo: Sobota 20. srpna (10.00 a 12.15) Nový Jičín Uničov a Hranice Frenštát. Úterý 23. srpna (14.45 a 17.00) Šumperk Frenštát. Středa 24. srpna (15.00 a 17.00) Nový Jičín Sl. Opava.

Novojičínskému staršímu dorostu chybělo na úvod sezony v Přerově hned několik hráčů (Kudry, Poláček, Gold, Hanzelka), ale ani domácí na tom nebyli o moc lépe, protože do základní sestavy muselo nastoupit šest nových mladších dorostenců. Kovalův celek vstoupil do utkání až příliš vlažně, což mělo za následek první inkasovanou branku, když se po čtvrthodině hry, po rohu, trefil hlavičkou Javora. Ve 25. minutě pak Přerovští potrestali další chybu hostů a vedli již 2:0. Až poté se Nový Jičín probudil, změnil několik postů v sestavě a začal mít konečně navrch. Odměnou mu byla branka Horáka, jenž po závaru dorazil střelu Klepáče a snížil na 1:2. Poté ještě podržel tým výtečným zákrokem Grulich.

Po změně stran Novojičínští ještě více přidali. V 57. minutě vyrovnal, po centru Klepáče, přesnou ranou k tyči Dresler a stejný hráč pak jedenáct minut nato dokonal obrat, když se trefil, po Staňkově přiťuknutí, parádní bombou z voleje.

V 78. minutě zpečetil tříbodový zisk Nového Jičína Bartoň, který se po asistenci Malouška uvolnil a s přehledem přidal čtvrtý zásah.

„S výhrou jsem samozřejmě spokojen, ale s výkonem, zejména první půlhodinu, nikoliv. Kombinace a střelba nám v zápase moc nevycházely, ale větší silou a vůlí jsme domácí mužstvo ve druhém poločase zlomili, a dovedli tak utkání do vítězného konce. Domácí však nastoupili s velmi mladým týmem, a dokud měli sílu, byli velice nepříjemní. Musíme se teď lépe připravit na daleko vyspělejšího soupeře, kterým bude mužstvo Uničova," řekl po úvodní výhře trenér staršího dorostu FK Nový Jičín Jan Koval.

FRENŠTÁT NA ÚVOD NAKLÁDAL

Starší dorostenci frenštátského Beskydu zaslouženě porazili Čechovice vysoko 6:1. Mírnou komplikací byla inkasovaná branka hned v úvodu zápasu, ale poté už Zdarsovi hoši diktovali tempo hry a vytvořili si tři vyložené šance, které ovšem prohospodařili. S nepříznivým stavem pohnul až nadvakrát dorážející kanonýr Dominik Kocián, jenž ve 27. minutě hlavičkou konečně vyrovnal. V závěru první půle se pak krásnou akcí blýskl Roman Kocián, díky jehož trefě vedl Frenštát 2:1.

Zkraje druhé části přidal důležitý třetí zásah Janáč a v 68. minutě pak přišel parádní fotbalový moment, kdy Nevřiva pohotovou patičkou zvýšil už na 4:1. Čtyři minuty nato zasadil stejný hráč hostům búra a vše zakončil hlavou po rohu střídající Tomáš Novák. „Je jasné, že těžší zápasy přijdou, ale pro nás je nesmírně důležité, že jsme utkání jak herně, tak i výsledkově hned na úvod zvládli," cenil si trenér frenštátských dorostenců Petr Zdarsa.

Frenštátský mladší dorost, kterému chybělo pět hráčů základní sestavy, padl na úvod 0:4. „Pro naše mladé hráče je to obrovská zkušenost. Na prvním místě pro nás není výsledek, ale předvedená hra, a za tu se určitě stydět nemusíme. Soupeř využil svých fyzických předpokladů a svou jednoduchou hrou nás předčil. My jsme se snažili hrát kombinační fotbal a mladé hráče, kteří nám pomohli, musím pochválit," uvedl na adresu mladšího dorostu Zdarsa.

Starší dorost: 1. FC Viktorie Přerov – FK Nový Jičín 2:4 (2:1)
Branky: 16. Javora, 25. Tichavský - 57. a 68. Dresler, 38. O. Horák, 78. Bartoň.
Nový Jičín: Grulich – Kuman (86. Bártek), D. Palla, Indrák (79. Rončka), Kyselý (65. Maloušek) - O. Horák (86. Janovsky), Dresler, Bartoň, Kratochvíl (82. Ševčík) - Staněk, Klepáč. Trenér: Koval.
Mladší dorost: 1. FC Viktorie Přerov – FK Nový Jičín 2:3 (1:2)
Branky: 39. Raška, 70. Otáhal z pen. - 15. Janovský, 31. Gazda, 49. Ševčík.
Nový Jičín: Kocián – Bártek, Janovský, Šimsa, Rončka, Kudělka (41. Hub), M. Palla, Kadlčík, Buzek (60. D. Palla), Gazda, Ševčík. Trenér: Merenda.

Starší dorost: SK Beskyd Frenštát p. R. – TJ Sokol Čechovice 6:1 (2:1)
Branky: 69. a 73. Nevřiva, 27. D. Kocián, 38. R. Kocián, 48. Janáč, 90. T. Novák - 4. Skoumal.
Frenštát: Nezhoda – R. Kocián, Balcárek, T. Kocián (78. J. Novák), Závodný - Mičulka (81. Čuport), Janáč, Strnadel (86. Žák), Svoboda (75. T. Novák) – D. Kocián, Nevřiva. Trenér: Zdarsa.
Mladší dorost: SK Beskyd Frenštát p. R. – TJ Sokol Čechovice 0:4 (0:2)
Branky: 11., 39. a 56. Růžička, 52. Baroš.
Frenštát: Srněnský – Adamec, T. Kocián, Čuport, A. Geryk - Kahánek (53. L. Geryk), Svoboda (59. Maruchnič), Žák, Sobota - Halda, Studnický. Trenér: Zdarsa.