TJ Sokol Lískovec – FK Nový Jičín 1:1 (1:1)

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří chtěli pomstít poslední vzájemné utkání obou celků, kdy právě na hřišti Lískovce vyhrál Nový Jičín v závěru minulé sezony 2:0. Hra se postupem času vyrovnala, ale nakonec to byli přeci jenom domácí, kdo se radoval jako první. Ve 26. minutě si totiž na centr Chlebka nejlépe naskočil hrající trenér Lískovce Šrámek a poslal domácí do vedení – 1:0. Hosté, kteří se spoléhali především na rychlé brejky, se však také brzo dočkali. Ve 38. minutě rozehrál Hejdušek standardní situaci, našel Gelnara, a ten pohotově srovnal – 1:1.

Podobný obraz hry přinesl i druhý poločas. Domácím hrálo do karet i vyloučení Gelnara, jenž šel v 61. minutě, po druhé žluté, předčasně do kabiny. Tlak Lískovce se stupňoval, ale obrana hostí byla vždy na správném místě. A protože se stav do závěrečného hvizdu již nezměnil, podělily se oba týmy o bod.

Jan Koval (Nový Jičín): První poločas byl celkem vyrovnaný a rozhodly jej dvě standardní situace. My jsme od začátku vycházeli ze zajištěné obrany a hrozili spíše z rychlých brejků. Ve druhé půli jsme chtěli domácí přehrát, ale od 61. minuty jsme šli do deseti. Poté bylo naší snahou spíše dohrát stávající stav. V zápase dostali svou příležitost i nové posily, plus gólman Hanus, což je přesně to, co jsem avizoval před zahájením soutěže, tedy že dostanou svou příležitost i mladí hráči. Obecně mohu říct, že mě nikdo nezklamal. Je sice ještě vidět, že jde o začátek soutěže, ale jak s výsledkem, tak s předvedenou hrou mohu být spokojen.

Branky: 26. Šrámek - 38. Gelnar, ŽK: Hanus, Hejdušek, Gelnar (všichni Nový Jičín), ČK: 61. Gelnar (Nový Jičín), rozhodčí: Gloser – Batík, Poláček, diváci: 142

Lískovec: Polach - Staník, Hojdysz, Žídek, Kořínek - Vokoun (65. Kašuba), Chlebek, Čerňák (87. Nováček), Holý - Šrámek, Broulík. Trenér Martin Šrámek

Nový Jičín: Hanus – Brunclík, Bajer, Nippert, Farkaš – Kalich, Hejdušek, Z. Melčák, Jakub Hanzelka (81. Radko) – Bartoš (73. Smolarčík), Gelnar. Trenér Jan Koval