Novojičínští vstoupili do utkání aktivně, ale první gólovou možnost měly Kozlovice, když Galetku vychytal Ognyanov. O chvíli později přišel jediný gólový okamžik střetnutí, když Kiss Farkas rozehrál rohový kop, po kterém se nejlépe zorientoval Pyclík, jenž hlavou dorazil míč až za záda Konečného.

Pro novojičínského forvarda, který vévodí střelecké tabulce divizní skupiny E, se jednalo již o šestnáctý zářez v ročníku, díky čemuž zařídil přesně polovinu branek svého týmu v probíhající sezoně. Kozlovice mohly vyrovnat v úplném závěru první půle, ale nepovedené malé domů Javorka nakonec nevyužily.

„Řekl bych, že jsme v prvním poločase dominovali. Soupeř měl ale paradoxně dvě velké šance, které jsme však přečkali. Kluci ale k utkání znovu přistoupili velmi zodpovědně,“ pochvaloval si kouč Nového Jičína Pavel Hajný.

NABITÝ MĚSÍC ROZHODNE

Téměř tři stovky diváků se pak v útulném areálu na okraji Přerova již další branky nedočkaly. Novojičínská defenziva, jako již na jaře tradičně, totiž opět pracovala na výbornou, a i když domácí po změně stran zvýšili aktivitu, tak vyložené šance nepřicházely.

„Ve druhém poločase už to z naší strany nebylo tak ideální. Mohli jsme totiž více podržet balón, ale Kozlovice už pak neměly v podstatě jedinou vážnější šanci, takže celkově jsme vyhráli zaslouženě,“ konstatoval po vítězném lupu z horké kozlovické půdy zkušený kouč novojičínských fotbalistů.

Nový Jičín tak prodloužil svoji vítěznou sérii, při které udržel hned pětkrát čisté konto, a zároveň tak ukončil kozlovickou šňůru pěti zápasů v řadě bez porážky.

„Čekali jsme hodně těžký zápas a to se taky potvrdilo. Teď máme sice doma Brumov, který hraje o záchranu, ale v Kozlovicích jsme načali zápasy proti týmům ze špice tabulky, takže jsem rád, že jsme ho zvládli,“ cenil si Hajný, jemuž scházel zraněný Wolf.

„Není to nic vážného, ale měl by to šetřit. Čeká nás ještě hodně zápasů, které navíc odehrajeme během jediného měsíce,“ připomněl Hajný nabitý program. Jeho slova potvrzuje fakt, že Nový Jičín načne závěrečných osm špílů tento víkend a poslední divizní kolo je pak naplánováno na víkend 9. až 10. června.

Novojičínští se tak díky sérii výher dostali regulérně do boje o postup do MSFL, když na lídra z Ústí u Hranic, který ve středu, před sedmi stovkami diváků, remizoval v derby v Hranicích, ztrácí pouhé tři body.

Vítězná jarní jízda novojičínských fotbalistů je tak ideální pozvánkou na sobotu, kdy tým kapitána Švece vyzve v domácím prostředí třináctý Brumov. Duel startuje v 16.30 hodin.

FK KOZLOVICE – FK NOVÝ JIČÍN 0:1 (0:1)

Branka: 9. Pyclík. Rozhodčí: Vojáček – Svoboda, Podhajský. ŽK: Řehák, Galetka, Schlehr, Chudoba – Švec, Ognyanov. Diváci: 254.

FK Nový Jičín: Ognyanov – Macíček, Malina, Javorek, Kiss Farkas – Kalich (90. Pokorný), Švec, Juříček, Staněk (74. Urbanovský) – Opatřil (83. Nippert) – Pyclík. Trenér: Pavel Hajný.

Fotogalerie: Fotbalisté FK Kozlovice (ve žlutém) proti Novému Jičínu