Nový Jičín má skalp Dolního Benešova

Nový Jičín - Pumprlův tým se díky výhře udržel v popředí divizní tabulky.

8.10.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Pořízek

Proti Dolnímu Benešovu, který po úvodních pěti kolech nepoznal porážku a byl v tabulce první, začali domácí výborně, když už ve 4. minutě proměnil, po přihrávce od Pleška, svoji individuální akci technickou střelou kolem brankáře Švrčiny Hanzelka.

Hosté měli blízko k vyrovnání po dvaceti minutách hry, ale Šrom společně s Nippertem šanci uhasili. Stejně dobře, jak domácí fotbalisté vstoupili do prvního poločasu, začali také ten druhý. Na přihrávku od Rybaříka si naběhl Repa a přidal druhý gól Nového Jičína. Po chvilce na hřišti pak přidal třetí trefu novojičínských střídající Novotný, a když hosté korigovali až v nastaveném čase z pokutového kopu, mohli domácí slavit pátou výhru v sezoně.

„Vyšel nám začátek zápasu, což bylo důležité. Pak jsme ale trošku zaspali, z čehož pramenily naše chyby ve středu hřiště. Po jedné z nich měli tutovou šanci hosté, ale naštěstí jsme si s ní dokázali poradit. Druhý poločas jsme začali opět velmi dobře. Hosté se chtěli dostat zpátky do zápasu, ale my jsme je nepouštěli do vážnějších šancí a pojistili jsme vedení třetí brankou. Škoda inkasovaného gólu v nastaveném čase. Spokojený jsem byl s proměňováním šancí, což se nám v předešlých zápasech nedařilo. Ve hře jsme ale měli značné rezervy. Byla tam spousta chyb a ztracených míčů," hodnotil utkání proti Dolnímu Benešovu domácí trenér Pavel Pumprla.

Ještě více se o utkání dočtete v zítřejším vydání Novojičínského deníku.

FK NOVÝ JIČÍN - FC MSA DOLNÍ BENEŠOV 3:1 (1:0)

Branky: 4. Hanzelka, 49. Repa, 74. Novotný 92. Labuda z pen. ŽK: Smolarčík, Rybařík Spruch, Moravec. Rozhodčí: Boček Krištof, Kaloč. Diváci: 134.

Nový Jičín: Šrom D. Molnár, O. Malina (80. Ollender), Nippert, Plešek Hanzelka (89. Hejdůšek), Bajer, Rybařík, Moravčík (73. Novotný) Smolarčík (84. Kiss Farkas), Repa. Trenér: Pumprla.

8.10.2013
Hokejisté HC Tatry Kopřivnice darovali krev v krevním centru v Ostravě-Porubě.
18

PATRIK FULNEK přispěl k výhře nad pražskou Duklou, ve které působil jednu sezonu, sedmi góly.

Ďáblové nenechali rozjet Tatru a ovládli i druhé derby

Druhé derby v sezoně mezi druholigovými hokejisty Kopřivnice a Nového Jičína, které shlédlo devět stovek diváků, nabídlo drama až do závěrečné sirény, tři větší tresty, ale na konci pak znovu novojičínskou radost. Hostující Ďáblové totiž stopli Tatru i podruhé v sezoně a díky pátému vítězství v řadě si drží výtečné 3. místo.