Hajného soubor na Opavsku brzy inkasoval, když se už v 5. minutě trefil po standardní situaci hlavičkou Moravec. Nejlepší tým jarní části se rozehrál až s postupem času, ale těsný náskok vydržel Dolnímu Benešovu až do přestávky.

„Snad poprvé na jaře se nám stalo, že jsme do utkání vstoupili velmi špatně. Dvacet minut jsme se vůbec nemohli dostat do hry a bylo to z naší strany mdlé. Pak jsme sice získali územní převahu, ale nedokázali jsme si vypracovat žádnou gólovou šanci. Vedení Dolního Benešova bylo zasloužené," ohlížel se za průběhem první půle kouč FK Nový Jičín Pavel Hajný.

Ze druhého poločasu pak ještě neuběhly ani tři minuty a Novojičínští prohrávali po zbytečné chybě již 0:2. V 55. minutě však snížil Juříček a hosté rázem ožili, protože času na obrat bylo ještě dost. V 69. minutě navíc za hranící šestnáctky napřáhl Slovák Krčula a Kolenko v domácí brance se mohl jen ohlédnout za svá záda.

Notně nalomený Dolní Benešov pak dorazil novojičínský střelec Lokša, jenž se v 78. minutě postavil k přímému kopu a parádní ranou přes zeď, s pomocí tyče, dokonal obrat Nového Jičína. Hostující radost byla pochopitelně velká a brankář Ognyanov dokonce vyrazil slavit za svými spoluhráči až na druhou stranu hřiště.

V emotivním závěru pak navíc dohrávali domácí oslabeni, když si po faulu Maliny vyřizoval kapitán Dolního Benešova Juchelka účty s hlavním sudím tak vehementně, že za to inkasoval červenou kartu. „Pro vývoj zápasu bylo klíčové, že jsme po druhé inkasované brance brzo snížili, protože od té doby jsme na hřišti jasně dominovali. Obrat pak zakončil Lokša nádherně zahraným přímým kopem. Za druhý poločas jsme si nakonec zasloužili vyhrát," komentoval Hajný desátou jarní výhru.

Aktuálně čtvrtý Nový Jičín nyní čeká středeční (17.00) dohrávka na hřišti posledních Velkých Karlovic a v sobotu pak doma (16.30) přivítá o záchranu bojující Frýdlant nad Ostravicí.

FC DOLNÍ BENEŠOV – FK NOVÝ JIČÍN 2:3 (1:0)

Branky: 5. Moravec, 48. Moc – 55. Juříček, 69. Krčula, 78. Lokša. ŽK: Býma, Těžký, Haas – Kalich, Ognyanov, Nippert, Malina. ČK: 88. Juchelka (DB). Rozhodčí: Z. Kneisl – Koláček, Částečka. Diváci: 82.

FK Nový Jičín: Ognyanov – P. Macíček, Malina, Javorek, Kiss Farkas – Kalich (92. J. Macíček), Švec, Juříček, Krčula (71. Nippert) – Opatřil (86. Fertál) – Lokša. Trenér: Hajný.