V sobotním duelu na hřišti Mikulovic nemělo být o výhře domácích pochyb. Jenže Nový Jičín dokázal potrestat chyby domácí obrany a svou hrou si zasloužil tříbodový zisk.

Hned na začátku zápasu ve snaze poslat míč do bezpečí nahrál hlavou do běhu soupeři Kalvoda. Melčák pak jen obhodil gólmana a Nový Jičín vedl – 0:1. Pak domácí obrana prohrála ve vápně hlavičkový souboj, Tobola lehce obešel Kalvodu a střelou k tyči zařídil dvoubrankové vedení hostů – 0:2.

Smutný muž zápasu, domácí Kalvoda, byl poté stažen ze hry. Jenže i domácí ukázali svou sílu a do přestávky dokázali vyrovnat. Nejdříve švihl levačkou z dvaadvaceti metrů na přední tyč Laštůvka, pak po centru do malého vápna skóroval hlavou Švehla – 2:2.

Druhá půle byla spíše ve znamení dobývání novojičínského obraného území. Zajištěná obrana hostí ale pracovala na jedničku, a když něco uteklo, přiklonilo se na stranu Novojičínských štěstí. V závěru hráli Mikulovice v křeči, protože cítili, že zápas mohou vyhrát. Opak byl ale pravdou. Nový Jičín dal ze své čtvrté větší šance třetí gól po střele ze šestnáctky k tyči.

Antonín Mura (Mikulovice): Katastrofální chyby stoperů. Hlavně Kalvoda neměl asi svůj den. Hosté se dostali k naší bráně čtyřikrát a třikrát skórovali, my se pořád točili ve vápně a nic z toho. Zdá se, že Nový Jičín nebyl v nejsilnějším složení, jenže bojoval. Jeden jejich hráč zaměstnal čtyři naše.

Jan Koval (Nový Jičín): Do Mikulovic jsme jeli v okleštěné sestavě, ale s cílem porvat se o bod. Jsme moc rádi, že byly nakonec tři. Kladli jsme důraz na zajištěnou obranu a nesnažili se hru moc otevírat, protože následky jsme měli ještě v živé paměti při posledním utkání doma s Karvařemi. Myslím si ale, že jsme nakonec vyhráli zaslouženě, byť se štěstím.

V příštím kole hostí FK Nový Jičín další celek ze severu, FK SAN-JV Šumperk. Utkání začíná v neděli 28. srpna v 16.30.

FK Mikulovice – FK Nový Jičín 2:3 (2:2)
Branky: 38. Laštůvka, 41. Švehla – 3. a 68. Melčák, 21. Tobola. Diváci: 250

Mikulovice: Červenka – Švancer, Kalvoda (25. M. Burian), Blažek, Lang – Švehla, Žáček (46. Breškovec), Laštůvka, Karakasidis – Onciul, Přecechtěl (70. K. Burian). Antonín Mura
Nový Jičín: Hanus – Brunclík, Bajer, Nippert, Farkaš – Jiří Hanzelka, Melčák, Hejdušek, Tobola (66. Smolarčík), Málek – Bartoš. Trenér Jan Koval