Tvrdý direkt schytali při nedělním odpoledni divizní fotbalisté Nového Jičína. Po domácí porážce od Vítkovic (1:4) totiž Holubovi svěřenci prohráli na půdě nováčka divizní skupiny E z Kozlovic vysoko 0:5.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka nabídla na Přerovsku jedinou branku. Bohužel pro hosty se za svá záda musel otáčet novojičínský brankář Šrom. S nástupem do druhého poločasu uzavřeli hosté Kozlovické před pokutovým územím, ale po úvodní pětiminutovce druhého poločasu to byli znovu domácí, kteří překonali Šroma, a mohli si tak užívat vedení 2:0. Za pár minutek se ze hřiště pakoval domácí Koplík, jenž si mohl po druhé žluté kartě zblízka prohlédnout kartu červené barvy. Novojičínští však výhodu jednoho muže v poli nedokázali využít ke vstřelení kontaktní branky a domácím se naskytla řada brejkových situací. Fanoušci Kozlovic se mohli v průběhu utkání radovat ještě třikrát, a Nový Jičín tak čekala po výpadku 0:5 smutná cesta domů. „Soupeře jsme v úvodu druhé půle zatlačili, ale domácí následně, po skrumáži v malém vápně, přidali druhou branku. Za chvíli pak přišlo domácí vyloučení, po kterém jsme hráli na tři vzadu a chtěli jsme utkání zvrátit. Při velkém tlaku se nám to ale bohužel nepodařilo vyjádřit gólově. Neměli jsme odvahu k zakončení, soupeř chodil do brejků a potrestal nás celkem třikrát ve vlastním oslabení," komentoval dění na hrací ploše notně rozladěný trenér novojičínského FK Alois Holub.

Psychika týmu dostala další ránu

Nový Jičín tak musel v devátém utkání letošní sezony protrpět už šestou porážku a svou sedmibodovou bilanci nerozšířil. „Morálka a psychická síla mužstva je na nízké úrovni, a to i přes to, že jsme celý týden, ať už s výborem nebo se sponzory, jednali a hledali chyby. Snažili jsme se, abychom všemu, co jsme prozatím předváděli, už předešli. Analýza je taková, že je to vyloženě v přístupu hráčů k utkání, protože když odehrajeme dobrá utkání s Přerovem, Brumovem nebo Havířovem, a pak najednou přijdou výbuchy, tak je to vyloženě v hlavách hráčů," kroutil hlavou Holub.

Vedoucí Brumov například prohrál v soutěži pouze jedenkrát, a to 2:4 v Novém Jičíně.

„Když se přestane dařit a inkasujeme jednu, dvě branky, tak jdeme psychicky dolů a hráči vůbec neodvedou to, co by měli. Dostáváme se pak do patové situace, že prohráváme téměř všechny souboje a dostáváme laciné branky. Já osobně jsem velice rozladěný. Chtěl jsem tomu pomoct tím, že bych už minulý týden odstoupil, ale to se nakonec nestalo. Udělám všechno pro to, abychom na podzim ještě uhráli co nejvíce bodů. V prvé řadě se musím omluvit všem, kteří dělají fotbal v Novém Jičíně, protože nereprezentujeme jenom sebe, ale také město. Velice mě mrzí, že se neumíme porvat o výsledek," je zklamán přístupem hráčů kouč a sportovní manažer FK Nový Jičín Alois Holub, jenž se ještě vrátil k vystoupení mužstva v Kozlovicích.

„V prvním poločase jsme nehráli zase až tak špatný fotbal. Je to v hlavách hráčů, protože když dostaneme druhou, třetí branku, tak ostatní mančafty se dokáží ještě hecnout, ale my bohužel ne. Nikdo už pak jakoby nechce hrát, a hlavně mi chybí srdíčko zabojovat pro Nový Jičín. Nezříkám se odpovědnosti, protože hráče, kteří přišli do týmu, jsem přivedl já, ale mrzí mě, že když se nedaří, tak hráči neudělají vše pro to, aby se porvali o výsledek. Prostě to zabalíme, a to je pak cesta do pekel," uzavřel Holub. Nový Jičín vyzve v příštím kole doma Velké Karlovice. Utkání má výkop v sobotu 4. října v 15.30 hodin.

FK Kozlovice - FK Nový Jičín 5:0 (1:0)

Branky: 36. Kaďorek, 52. Koutný, 84. Navrátil, 86. Přikryl, 88. Mánek. ČK: 53. Koplík. (K). Diváci: 350.

FK Nový Jičín: Šrom Hejdůšek, Cigánek, Malina (56. Nippert), Švancer Kalich, Rybařík (50. Smolarčík), Molnár, Švec, Plešek (80. Neumann) R. Lokša. Trenér: Alois Holub.