„Již zahájení her dostalo punc oficiality a výjimečnosti pro samotné účastníky, a to přítomností nejenom starosty pořádajícího města či zástupců sponzorů celé akce, ale i zástupců ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy," prozradil za VÚ Nový Jičín Pavel Tokař a doplnil: „Vybraní reprezentanti našeho zařízení se v průběhu týdenního klání zapojili do soutěží v lehké atletice, plavání, stolním tenise, cyklokrosu a šplhu na laně, a to jak v soutěžích jednotlivců, tak i družstev. Nelze opomenout ani vystoupení v rámci kolektivních sportů, jako ve volejbale, nohejbale či malé kopané. Nutno přitom ocenit z jejich strany zájem i snahu podat co nejlepší výkon, a stejně tak i vzornou reprezentaci zařízení i města Nový Jičín na poli společenského vystupování."

Z výsledkové listiny lze zaznamenat úspěšná, bodovaná umístění Novojičínských v plavání, lehké atletice a stolním tenise.

Historickým úspěchem byly však výkony chlapců na fotbalovém hřišti při turnaji v malé kopané. Po pěti jednoznačných vítězstvích v řadě, se skórem 20:4, postoupilo družstvo koučované právě trenérem Tokařem do semifinále, kde narazilo na největšího favorita, domácí celek. „Vzhledem k dodržené taktice, disciplinovanosti i herním dovednostem jsme dokázali v konečném účtování udržet nerozhodný stav 1:1 a následně pak soupeře udolat na pokutové kopy," prozradil kouč a doplnil: „Postup do finále byl pro chlapce nejenom zadostiučiněním, vzhledem k dosaženým výsledkům, ale zároveň i ohromnou událostí, jelikož finále řídila v současné době asi nejuznávanější žena FIFA, Dagmar Damková."

Přestože Novojičínští ve finále již tak úspěšní nebyli, porážka, i vzhledem k nahromaděné únavě, v poměru 1:3 mrzet nemusí, jelikož byli vítěznému družstvu Terešova vyrovnaným soupeřem.

„Pro většinu chlapců byla účast ve finálovém utkání, se všemi oficialitami s tím spojenými – nástup se státní hymnou, přítomnost opravdu špičkových rozhodčích i předávání cen celebritami ČAFK, pravděpodobně zážitkem na celý život," uzavřel Pavel Tokař.