Zatímco proti Lokomotivě Novojičínští udrželi vedení 1:0, které zařídil ve 40. minutě obránce Kiss Farkas, nyní proti Brumovu tomu tak nebylo. Pejšův celek vedl opět po trefě Kiss Farkase, jenž se tentokráte trefil už o minutu dříve, ale v 84. minutě vyrovnával brumovský Novák na konečných 1:1.

Do utkání hrané téměř bez vyložených šancí na obou stranách nastoupili domácí bez distancovaného Rybaříka, jenž dostal jednozápasový trest, ale s trojicí slovenských hráčů z MFK Frýdek-Místek (Ilko, Krčula, Slaninka). Jedinou branku první půle nakonec obstaral zadák Kiss Farkas, jehož trestný kop od postraní čáry zapadl až na zadní tyč překvapeného Urbánka.

„První poločas byl z naší strany ještě celkem slušný, kdy jsme tam měli několik dobrých kombinačních věcí. Bohužel se však strašně málo dostáváme do zakončení a pro soupeřovu obranu nejsme prakticky vůbec nebezpeční," zoufal po utkání kouč Nového Jičína Jan Pejša.

Brumovští se tak dlouho tlačili za vyrovnáním, až se nakonec dočkali v 84. minutě, kdy se po dlouhém autu Deklevy prosadil na zadní tyči obránce Novák. „Myslím si, že jsme byli, až na ten lacině inkasovaný gól, lepším týmem. Viděl jsem na hráčích, že chtějí odčinit debakl z Petrovic a z mého pohledu odehráli velmi kvalitní zápas," řekl trenér hostů Miroslav Mičega.

Novojičínští fotbalisté odehrají další divizní utkání v sobotu, když od 16.30 hostí aktuálně poslední Havířov s hrajícím trenérem Miroslavem Matušovičem.

FK Nový Jičín – FC Elseremo Brumov 1:1 (1:0)

Branky: 39. Kiss Farkas – 84. Novák. ŽK: Ilko, Juříček, Lokša. Rozhodčí: Svoboda – Kondler, Podhajský. Diváci: 64.

FK Nový Jičín: Šrom – Ilko, Malina, Farský, Kiss Farkas – Juříček, Švec – Krčula (74. Molnár), Švancer, Slaninka (86. Smolarčík) – Lokša. Trenér: Pejša.

O utkání se více dočtete v pátečním vydání Novojičínského deníku.