Nový Jičín si na závěr přípravy vyšlápl na nováčka MSFL

Hajného celek nejprve v týdnu porazil nováčka z Ústí u Hranic a o víkendu pak v generálce přehrál Valašské Meziřičí 3:1.

2.8.2017

NOVOJIČÍNŠTÍ FOTBALISTÉ vstoupí do nové divizní sezony již v neděli dopoledne.Foto: Deník/Dalibor Tobola

Závěr přípravy jim vyšel náramně a už v neděli se pojede na ostro! Fotbalisté Nového Jičína odstartují nový divizní ročník 2017/2018 už tento víkend, když v neděli od 10.15 nastoupí na hřišti Slavičína.

Novojičínští cestovali v předposlední přípravě v průběhu minulého týdne na hřiště nováčka divizní skupiny E z Ústí u Hranic, za který nastupuje bývalý kanonýr Oder Maléř a také někdejší jakubčovická bratrská dvojice Zagolů. Martin Zagol nastupoval za Ústí už v jarní části a jeho bratr Pavel se stal posilou nováčka v letní přestávce.

Byl to právě někdejší oderský střelec, jenž vyzrál na defenzivu Nového Jičína, který pak navíc po hodině hry prohrával již 0:2. Poté však přišly chvíle Novojičínských, které režíroval útočník Pyclík. Posila z HFK Olomouc nejprve připravila branku pro Fertála a po jeho další asistenci vyrovnával dvacet minut před koncem Uhlíř již na 2:2. Nabuzený Pyclík pak dva další góly zajistil sám a díky jeho prémiovým zásahům v novojičínském dresu vezli hosté vítězství 4:2.

V sobotu dopoledne pak na Hajného svěřence čekal poslední přípravný duel, ve kterém vyzvali nováčka MSFL z Valašského Meziříčí. Novojičínští předvedli v utkání, ve kterém Valaši nastřelili třikrát břevno, kompaktní výkon a po poločase zaskočili domácí dvěma góly Opatřila. Druhá půle začala neproměněnou vyloženou šancí Fertála a hostující vítězství pak pojistil třetí trefou zadák Nippert.

TJ SOKOL ÚSTÍ – FK NOVÝ JIČÍN 2:4 (1:0). Branky: 37. Maléř, 65. Vladik – 80. a 86. Pyclík, 69. Fertál, 71. Uhlíř.
Nový Jičín: Ognyanov (46. Tichánek) – Pokorný, Malina (46. Nippert), Javorek, Hruška – Juříček (67. Uhlíř), Švec – Kalich (46. J. Macíček), Staněk (61. Bartoň), Uhlíř (46. Fertál) – Pyclík.

TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – FK NOVÝ JIČÍN 1:3 (0:2). Branky NJ: Opatřil 2, Nippert.
Nový Jičín: Tichánek (46. Ognyanov) – Javorek (46. Wolf), Malina, Nippert, Kiss Farkas – Juříček, Švec – Hruška (75. Bartoň), Opatřil (46. Fertál), Uhlíř (60. J. Macíček) – Pyclík.

2.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
83

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš po jasném vítězství ve volbách.
66

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.

Česká judistická špička se před časem sešla na mezinárodním turnaji Českého poháru - Brno Cup Open 2017. Úspěšný oddíl ze Závišic reprezentovali zkušení borci Adam Kahánek a Radek Rýpar. Nadějnému dorostenci Filipu Hanzelkovi pak vystavila stopku chřipka.