Úvodních třicet minut bylo v režii hostů, kteří měli více ze hry a vytvořili si i dvě velké příležitosti. Poprvé zachránilo Šroma břevno a podruhé pak jeden z Hulínských trestuhodně minul branku. Až poté se ke slovu dostali také Novojičínští, ale Smolarčík ani o chvíli později Kalich neuspěli.

Ve 35. minutě už ale domácí změnili bezbrankový stav, když se ujala spolupráce obou stoperů. Po rozehraném přímém kopu se dostal míč k Malinovi, jenž vybídl ke skórování Nipperta. Za pouhé tři minuty už to bylo 2:0, když se po individuálním průniku trefil přesně k tyči kanonýr Lokša.

Novojičínský tlak pak pokračoval i po změně stran ale Juříček ve vyložené šance selhal. Po deseti minutách druhé půle už bylo vedení Nového Jičína tříbrankové, když se ujala technická střela Hrubého. Poté musel být opět chvíli v permanenci Tichánek, jenž o půli nahradil Šroma, ale krátce po hodině hry to byl znovu domácí kanonýr Lokša, jenž si stejnou gólovou porci, jako v prvním přípravném utkání, schoval také na Hulín, když svým druhým zvýšil na 4:0 a překonal brankáře Šroma, jenž zaskočil v hostující brance za zraněného gólmánského kolegu.

Hosté totiž dorazili pouze s jedním brankářem. V poslední minutě se pak Hulín dočkal kosmetické úpravy, když Tichánka překonal hlavičkou Zlámal. „Věděli jsme dopředu, že nás čeká kvalitní třetiligové mužstvo, což se ze začátku projevovalo, než jsme si zvykli na nasazené tempo, ale postupem času jsme se dostali do hry.

Bylo to velice kvalitní přípravné utkání se silným soupeřem a naprosto splnilo naše očekávání," pochvaloval si vítězství nad osmým celkem MSFL trenér novojičínského FK Jan Pejša, který dal příležitost také několika dorostencům.

FK NOVÝ JIČÍN – SK SPARTAK HULÍN 4:1 (2:0)

Branky: 38. a 63. Lokša, 35. Nippert, 54. Hrubý - 90. Zlámal. Rozhodčí: Novák - Tvardek, Opěla.
FK Nový Jičín: Šrom (46. Tichánek) - Pokorný, Malina, Nippert, Kiss Farkas – Juříček (70. Zmatek), Švec - Hrubý, Smolarčík (37. Seidler), Kalich (62. Horák) - Lokša (77. Kalich). Trenér: Pejša. (dtb, jak)