Nyní je ale vše jinak. Hajného celek zvítězil na Valašsku 1:0 a ve druhé polovině sezony se může pyšnit málo vídanou bilancí, která čítá jedenáct výher a jednu remízu. Utkání rozhodl až v 88. minutě novojičínský sniper Radovan Lokša, jenž proměnil pokutový kop, který byl nařízený po faulu na Opatřila.

Povinné vítězství Nového Jičína se však nerodilo vůbec jednoduše. Domácí byli navíc povzbuzeni třemi výhrami v řadě a nejlepší jarní celek nečekala na menším hřišti rozhodně lehká šichta. „Věděli jsme, že nás v tamním specifickém prostředí nečeká vůbec nic lehkého, což se taky potvrdilo. Domácí navíc vyhráli tři zápasy v řadě a znovu potvrdili, že se jedná o hodně bojovné mužstvo. Když se proti nim nedá brzká branka, tak to tam má těžké každé mužstvo," uvědomoval si kouč FK Nový Jičín Pavel Hajný.

Právě tento osud potkal i jeho mužstvo, které se k vyloženým šancím nedostávalo. V první půli byl nejblíže k brance stoper Javorek, jenž neuspěl po rohu a ránu Lokši pak zlikvidoval pozorný novojičínský odchovanec Sváček. Z kádru Valachů si pak v Novém Jičíně zahrál také stoper Josef Mikula.

GÓLOSTROJ LOKŠA: SEZÓNNÍ TREFA ČÍSLO 30

Valaši pak nadále pečlivě bránili také po změně stran a nejlépe střílející celek soutěže nepouštěli do vyložených příležitostí. Navíc sami podnikali nadějné brejky a v největší šanci neuspěl Škrobák.

S blížícím se koncem utkání se však stupňoval novojičínský tlak, který vygradoval v 88. minutě, kdy byl faulován Opatřil a z nařízené penalty se nemýlil Lokša, pro něhož to byla jubilejní třicátá trefa v sezoně. Podle domácích došlo k faulu těsně za hranici pokutového území, ale jejich protesty byly marné.

„Měli jsme sice územní převahu, ale do větších šancí jsme se nedostávali. Čím více se blížil závěr, tím více se hrálo na půlce soupeře, který však bránil v bloku a vyložené šance jsme prostě neměli. Naštěstí jsme ale v závěru jsme proměnili penaltu," oddechl si závěrem Hajný, jehož tým zakončí sezonu dvěma domácími duely, když tuto sobotu 3. června hostí od 17.00 Frýdlant nad Ostravicí a o týden později pak přivítá Nové Sady.

FC VELKÉ KARLOVICE + KAROLINKA – FK NOVÝ JIČÍN 0:1 (0:0)
Branka: 88. Lokša z pen. ŽK: Adámek, Podešva, Maček, Heger – Juříček. Rozhodčí: Silný – L. Lakomý, Grečmal. Diváci: 158.

Nový Jičín: Ognyanov – P. Macíček, Malina, Javorek, Kiss Farkas – Kalich, Švec, Juříček, Krčula (71. Nippert) – Opatřil – Lokša. Trenér: Hajný.

Velké Karlovice+Karolinka: Sváček – Zeť, Mikula, M. Pavelka, Adámek – Heger, Maček (74. Langer), Podešva, J. Pavelka (84. Maliňák) – Škrobák, Chuchma. Trenér Ondřejka.