Po utkání byli šťastnější hráči Nového Jičína, kteří vyhráli 1:0. „Přijeli jsme sem pro vítězství a získali jsme ho. Napravili jsme tak zaváhání z minulého kola, ve kterém jsme darovali bod Jakubčovicím,“ řekl trenér hostujícího celku Alois Holub. „Byli jsme aktivnějším a lepším mužstvem. Domácí nás zatlačili jen na začátku druhého poločasu, ale jejich nápor jsme přežili. Mrzí mě ale, že jsme měli spoustu dalších šancí, které jsme nevyužili,“ pokračoval trenér Nového Jičína.

Petřkovicím tentokrát zápas nevyšel. Vytvořili si sice několik šancí, ale gólově vyšli naprázdno. „Musím přiznat, že tentokrát jsme hráli hodně špatně. Soupeř měl sice trošku štěstí, že se prosadil, ale my jsme opravdu hráli špatně. Měli jsme tři až čtyři šance, ovšem nebyli jsme schopni je proměnit. A to mě mrzí,“ zlobil se domácí kouč Jiří Hořínek.

Nový Jičín se zásluhou vítězství udržel v popředí tabulky, když v dosavadních pěti kolech ztratil akorát dva body. „Máme dobré a především zkušené mužstvo. Pokud se nám budou vyhýbat zranění, měli bychom se pohybovat v horní půlce tabulky. Zatím jsem spokojen s výsledky, ale ne se hrou. Takové šance, co máme, musíme proměňovat,“ poznamenal Holub. (mao)

Petřkovice - Nový Jičín 0:1 (0:1)

branka: 39. Moravčík.

Petřkovice: Polášek - Darda, Hejnal, Burian, Tomek - Olbort, Urbančík, Levčík, Kašický - Broulík, Ogon. Trenér: Jiří Hořínek.

Nový Jičín: Šrom - Chromečka, Krumpolc, Dvořák, Pavlík - Moravčík, Bajer, Bill, Jakub Hanzelka - Dědík (90. Jiří Hanzelka), Mikšík (46. Bezdík). Trenér: Alois Holub.