V prvním poločase měli více gólových šancí domácí. Ale šance Pleška nebo Poláška gólem neskončily. Po akci Rybaříka pak zahráli hosté ve vápně rukou a domácím se naskytla šance v podobě pokutového kopu. Zkušený Tomáš Hejdůšek však branku minul. „Pro nás to byla velice dobrá příprava, navíc jsme nehráli v plné síle. Představili se mladí kluci a i dva dorostenci. V první půlce jsme tam měli dvě dobré gólové šance, navíc neproměněnou penaltu. Druhý poločas Hlučín ukázal, že je zkušenějším mužstvem. Měli více ze hry, ale my jsme se i přes to dokázali prosadit," hodnotil utkání domácí trenér Pavel Pumprla.

Nový Jičín šel ve druhé půli zásluhou Polonyiho do vedení, ale zkušení hosté dvěma brankami v krátké době otočili utkání na svou stranu. „Do našeho gólu jsme byli hodně aktivní a defenzivní část jsme zvládali dobře takticky. Mladí kluci se z těžkých situací dokázali dostat a navíc bylo vidět, že měli chuť se prosadit i dopředu. Škoda, že to Pleškovi v dobré příležitosti nevyšlo. První inkasovaná branka nebyla až taková chyba, ale druhý gól jsme dostali zbytečně. Ihned po první obdržené brance jsme si po rozehrání nechali dát zbytečný gól. Obránci byli pod tlakem a Hlučín toho využil a otočil výsledek. S utkáním jsem ale z naší strany spokojený," oznámil Pavel Pumprla. O vyrovnání se postaral autor čtrnácti novojičínských branek z podzimní části a současný hráč Hlučína Martin Repa, jenž nastoupil do druhého poločasu. „Z naší strany to bylo velmi špatné, ale tím neznehodnocuji výkon Nového Jičína. První poločas jsme sice měli územní převahu, ale domácí mohli jít z penalty do vedení. My jsme hrozili pouze ze standartek a vyložené šance jsme neměli. Ve druhé půli měl naopak pětadvacet minut územní převahu Nový Jičín a ujal se vedení po naší hrubé chybě a následně mohl přidat i druhou branku. Nám se pak zápas podařilo otočit, ale domácí byli určitě minimálně vyrovnaným soupeřem," sdělil trenér FC Hlučín Pavel Hajný.
Další přípravné utkání čeká Nový Jičín už zítra. V 10.15 hostí na domácí umělé trávě divizní Přerov.

FK Nový Jičín – FC Hlučín 1:2 (0:0)

Branky: 73. Polonyi – 82. Repa, 84. Rybníček.

FK Nový Jičín: Šrom (46. Leskovjan) – Durec, Fertál, Hejdůšek (46. Sláma), Kiss Farkas (46. Matoušek) – Novotný (46. Kalich), Plešek, Polášek, Rybařík – Polonyi, Smolarčík (60. Olender). Trenér: Pavel Pumprla.

Snímky z utkání FK Nový Jičín – FC Hlučín 1:2 (0:0).

Snímky z utkání FK Nový Jičín – FC Hlučín 1:2 (0:0).

VÍCE FOTOGRAFIÍ Z UTKÁNÍ NAJDETE V PŘILOŽENÉ GALERII