FK SAN-JV ŠUMPERK – FK NOVÝ JIČÍN 1:2 (0:1)

S Novým Jičínem to nemíval Šumperk snadné ani v minulých sezonách, přestože tehdy disponoval kvalitnějšími kádry. A v první půli toho proti Novému Jičínu příliš nepředvedl. Z poklidnější atmosféry se vymykaly jen dva okamžiky, to když se domácí Mlynář po souboji ve vápně dlouho vzpamatovával na zemi a když Szöcs v malém vápně hlavičkoval mimo tyče.

A pak ten třetí, kdy Repa kolem Patsche vnikl do vápna, posunul do boku Smolarčíkovi a ten s jistotou prostřelil gólmana. Svěřenci Bohuše Kelera tak odcházeli do šaten za příznivého stavu. Novojičínští vedli zaslouženě, byli agresivnější a běhavější, řadě domácím hráčům jako by pohyb bez míče dělal v první půli nesnesitelnou bolest…

Po přestávce ovšem šumperský tlak začal narůstat. Domácí Pinkava v 57. minutě vyškolil obranu, trefil ale posledního stopera. V 61. minutě dává Woitek z malé ho vápna těsně vedle, o deset minut později Horák dostane míč za obranu a ze dvanácti metrů vystřelí místo do brány téměř do oblak. Vyrovnání přišlo v 80. minutě: Klemsa rozkmital nohy, vběhl na hranici vápna, přistrčil míč Szöcsovi, který ho z první napálil. Projektil trefi l spojnici břevna a tyče a zdálo se, že to není gól, míč ale přeci jen zaplul do sítě.

Jenže po třech minutách se mohli radovat opět novojičínští, nejdříve domácí obrana nechala Repu vystřelit z patnácti metrů, hned vzápětí míč opět ztratila, když Linet ledabylostí pozbyl balon a Repa obešel i velezkušeného Pinkavu a pod padajícím gólmanem k tyči zařídil vítěznou branku.

„Udělali jsme několik opravdu hrozných chyb vzadu a v téhle soutěži to soupeři trestají. Co je nám platné, že jsme ve druhé půli měli tlak i šance, v obranné fázi to nefunguje," říká Petr Strnad, kouč Šumperku.

„Výsledek jsme udřeli a ubojovali. V první půli jsme se dostali do vedení, když jsme v této části celkem kontrolovali hru. Po přestávce jsme se zbytečně zatáhli a chtěli hrát na rychlý přechod do útoku, jenže jsme nedokázali podržet balon a domácí nás zatlačili, měli spoustu nebezpečných závarů a nakonec i srovnali. Naštěstí nám záhy vyšel rychlý brejk a těsné vedení jsme pak již ubránili," prozradil k zápasu trenér Nového Jičína Bohuš Keler.

Zápas přinesl i hodně emocí a pár tvrdých zákroků. Pinkava zajel tvrdě do Bajera a domácí Macek zase odkulhal ze hřiště patrně s natrženým stehenním přitahovačem po jednom ze soubojů o míč. První venkovní výhra tak vynesla fotbalisty Nového Jičína na 4. příčku tabulky. V dalším divizním kole hostí Nový Jičín v sobotu 29. září Mikulovice.

Branky: 80. Szöcs – 43. Smolarčík, 83. Repa. Rozhodčí: Vedral – Běhal, Drápal. ŽK: Horák – Smolarčík, Radko. Diváci: 100.

Šumperk: Kameník – Macek (86. Zatloukal), Patsch (46. Olejník), Skopal, Szöcs – Klemsa, Mlynář (59. Gábor), Pinkava, Linet – Horák, Woitek. Trenér: Petr Strnad.

Nový Jičín: Leskovjan – Pelán, Hejdušek, Nippert, Kiss – Hanzelka, Bajer, Kiša, Repa – Smolarčík (87. Matoušek, 90. Urabnovský), Polónyi (70. Radko). Trenér: Bohuš Keler. (ka)

Divize sk. E