Nový Jičín ve Valmezu nebodoval

Valašské Meziříčí – Po třech zápasech, ve kterých Nový Jičín uhrál sedm bodů, přišla pro novojičínské fotbalisty druhá porážka v sezoně. V derby ve Valašském Meziříčí po dvou brankách domácího Baroše na body tentokrát nedosáhli.

11.9.2012

Fotbalisté Nového Jičína (v bílých dresech) poznali po třech utkáních hořkost porážky. Ve Valašském Meziříčí prohráli 0:2.Foto: Lucie Kostková

Domácí začali velkým náporem a ihned zaměstnávali obranu Nového Jičína. Mužstvo Bohuše Kelera začalo ospale a bez větších známek bojovnosti. Již v 5. minutě si Hejdůšek málem srazil centr Marka – diváci křičeli: „Ruka," ale to ještě nevěděli, že penaltové menu přijde až po změně stran.

Ve velké šanci se ocitl domácí záložník Plešek, který se z hranice šestnáctky opřel do střely, a Šrom musel předvést bravurní zákrok. Následně stálo při fotbalistech Nového Jičína velké štěstí, když nenápadný centr obránce Mézla skončil až na tyči, od níž se odrazil přímo do Šromovy náruče. Domácí bek musel záhy střídat a na hřiště přišel Baroš. Jak se později ukázalo, klíčový muž utkání.

Na hřišti pobyl asi tři minuty a poslal svůj tým do vedení. Celá akce začala u autového vhazování a Plešek nabil Barošovi. Jeho dělovka skončila pod břevnem Šromovy svatyně – 1:0. Po obdržené brance se začal Nový Jičín trochu více dostávat do hry, ale brejkové situace nedokázal dotáhnout do konce. I tak mohli novojičínští srovnat. Do šance se dostal Repa, ale svou vyloženou šanci zahodil. Do šaten tak šli domácí s jednobrankovým náskokem.

Druhý poločas byl ze strany Nového Jičína lepší, ale ve slibně vyvíjejících se situacích hráči zbytečně zkaženými přihrávkami ztráceli míče. Ke střele se odhodlal Radko, ale jeho střela proletěla jen těsně kolem šibenice. Poté nedokázali novojičínští zúročit ani dvě slibné standardní situace. Pak přišel faul Radka na hranici šestnáctky a pískal se pokutový kop. Zkušený Michálek s ní ale nenaložil vůbec dobře. Jeho střelu výborně lapil Šrom. Dalo se očekávat, že právě to, hostující hráče nakopne, ale bohužel vyrovnávací gól stále nepřicházel.

O deset minut později dostanou domácí další možnost k zahrávání penalty. S tou si už bez problémů poradil Baroš a svou druhou brankou v utkání zvýšil na 2:0. „První penalta byla oprávněná, ale druhá byla velice sporná. I my jsme mohli kopat po faulu na Repu penaltu, ale bohužel se tak nestalo," konstatoval trenér Nového Jičína Bohuš Keler.

Deset minut před koncem zlikvidoval domácí gólman tutovku Polónyimu. Za chvíli musel zasahovat znovu, když vyrazil jedovatou střelu Farkase. Ke konci utkání se červenalo. Domácí Neuberger uviděl druhou žlutou kartu a musel do sprch. V poslední minutě pak mimo šestnáctku fauloval nejlepší hráč Nového Jičína, brankář Šrom, a i on musel utkání ukončit předčasně.

S tříbodovým ziskem byl domácí trenér Robert Blaško spokojený. „Myslím si, že jsme již odehráli lepší zápasy. Zbytečně jsme míče nakopávali a ty soupeřova obrana sbírala. Ve druhé půli jsme se zlepšili, ale největší problém jsme měli v komunikaci. Z obránců mluvil jen brankář a to byla chyba. Tři body s Novým Jičínem jsou ale super," řekl po utkání trenér domácích.

Porážka ve Valmezu tak byla pro svěřence Bohuše Kelera druhou v letošní sezoně. A řekl bych, že to byla porážka zasloužená. „Neodvedli jsme takový výkon jaký bychom si představovali. Asi rozhodla první branka, protože jsme dostali gól z autu, kde jsme špatně rozebrali hráče. Domácí se dostali do vedení a kontrolovali hru. Měli jsme tam i za stavu 1:0 asi tři šance, které jsme ale nedotáhli do konce," dodal po utkání novojičínský trenér.

„Domácí nás setřepali z hrušky. Doufám, že si to naši hráči uvědomí, protože bez nasazení od prvních minut se nedá vyhrát. Valašské Meziříčí si vítězství zasloužilo," řekl nahněvaný manažer FK Nový Jičín Alois Holub. Naplno bodovat tak může Nový Jičín v příštím kole, které se hraje už ve středu, kdy se představí opět na cizím hřišti, a to proti rezervě Opavy.

TJ Valašské Meziříčí – FK Nový Jičín 2:0 (1:0)
Branky: 35. a 78. z pen. Baroš, ČK: Neuberger – Šrom, rozhodčí: Slavík – Handlíř, Herda, diváci: 200

Valašské Meziříčí: Štěpán – Molnár, Michálek, O. Malina, Mézl (32. Baroš) – Marek, Sviták, Plešek (82. Výmola), Málek – Neuberger, Macíček (62. L. Horák)
Nový Jičín: Šrom – Pelán (70. Švihel), Hejdůšek, Nippert, Kiss Farkas – Kiša, Kalich, Bajer, Radko (70. Smolarčík) – Polónyi (84. J. Hanzelka), Repa

Divize, skupina E 5. kolo: Šumperk – Lískovec 3:1, Hranice – Přerov 0:1, Mohelnice – L. Petrovice 4:0, Karviná B – Mikulovice 1:1, Brumov – Morkovice 3:0, Opava B – Havířov 1:2, Kravaře – Slavičín 4:0

Dalibor Tobola

Autor: Redakce

11.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

22

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.

Česká judistická špička se před časem sešla na mezinárodním turnaji Českého poháru - Brno Cup Open 2017. Úspěšný oddíl ze Závišic reprezentovali zkušení borci Adam Kahánek a Radek Rýpar. Nadějnému dorostenci Filipu Hanzelkovi pak vystavila stopku chřipka.