Nový Jičín veze z Petřkovic zasloužené tři body

Ostrava - Moravskoslezský krajský fotbalový přebor má o dalšího neporaženého méně. Ve čtvrtém kole totiž Odra Petřkovice podlehla na vlastní půdě fotbalistům Nového Jičína zcela jednoznačně a zaslouženě 0:3.

2.9.2009

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

Ovšem úvodní pasáže středečního utkání nenapovídaly, že by domácí měli úspěšný start do soutěže zakončit jednoznačně neúspěšným výsledkem. Už v osmé minutě totiž hostující Tomáš Chromečka stáhl ve vyložené šanci domácího ostrostřelce Adama Hubeňáka a šel do kabin. “Tomáš byl vyloučen naprosto po právu, byl v tu chvíli posledním hráčem,” uznal kouč Nového Jičína Alois Holub.

Petřkovičtí však nastalou přesilovku nezvládli, zahrozili jen několika nebezpečnými centry a střelami z uctivé vzdálenosti, avšak do souvislejšího tlaku se nedostali. “Takový je život, kluci totiž nedbali pokynu, aby hráli důsledně a trpělivě, dotáhli to třeba do bezbrankové přestávky a ve druhé polovině rozhodli. Naopak sami jsme udělali tři katastrofální hrubky a prohráli jsme,” vydechl zklamaný trenér domácích Jiří Hořínek.

Hostující lodivod zareagoval na početní nevýhodu přeskupením řad, ale po svěřencích neustále vyžadoval aktivní fotbal směrem dopředu. A vyplatilo se. “Určitě jsme si po vyloučení nemysleli, že odsud pojdeme tak zvesela. Ale odvedli jsme tady to, co jsme chtěli, to znamená, aktivní hru směrem dozadu a využívání brejků. Kluci podali opravdu kvalitní výkon, škoda jen některých dalších nedotažených akcí,” hodnotil průběh středečních devadesáti minut hostující trenér.

Hráči z Nového Jičína udeřili poprvé přibližně v polovině první pětačtyřiceti­minutovky, když si za obranu Odry zaběhl na kolmici Bajera Radim Bill, jenž nedal vybíhajícímu Otoupalíkovi žádnou šanci k vyniknutí – 0:1. Petřkovický gólman musel ještě do poločasu vypít kalich hořkosti až do dna, jelikož i on byl ve snaze uhasit obrovskou minelu Potůčka po faulu na Polónyiho vyloučen. “Otoupalík se mě hned v poločase ptal, jestli to udělal dobře nebo špatně: těžko říct,” nekritizoval Hořínek vlastního brankáře.

Druhá půle nenabídla v podstatě ani jednu domácí šanci na obrat v utkání, naopak hosté podnikali jeden nebezpečný brejk za druhým – a dva z nich vyšly. Nejprve skóroval Polónyi do prázdné branky po bleskurychlém vyšachování rozhozené domácí defenzivy dvojicí Bajer a Černoch a na konečných 0:3 zvyšoval nedlouho před koncem sólem přes půl hřiště podruhé v utkání Radim Bill. “Soupeř byl lepší ve všech směrech, ale my jsme jim to vlastní nedobrou hrou. Klukům to dnes i přes velkou snahu opravdu nešlo. Ale to se stává, a nejen ve fotbale, že?” uzavřel domácí trenér.

FC Odra Petřkovice – TJ Nový Jičín 0:3 (0:1)

Branky: 23. a 87. Bill, 63. Polónyi. Rozhodčí: Mrózek – Ochodek, Hes. ŽK: Hubeňák, Levčík – Bajer, Radko. Vyloučení: 8. Chromečka – 34. Otoupalík.

Petřkovice: Otoupalík – Michálek, Imre, Darda, Tomek, Levčík, Potůček (61. Uličný), Hubeňák, Blažej (40. Urbančík), Kašický, Sedlář (Kozelský).

Nový Jičín: Šrom – Palička, Pavlík, Bajer, Chromečka, Radko, Bill, Černoch, Hejdušek, Polónyi (87. Hanzelka), Dědík.

Autor: Martin Maceček