„Cíle pro novou sezonu jsou přesně dané. Vstupujeme zde s tím, že se soutěž odehraje s novojičínskými hráči, tak jako celá jarní část. Dále máme připraveno jedno doplnění mužstva tak, aby to byl hráč, kolem kterého by se to vše točilo,“ prozradil novojičínský trenér Alois Holub a doplnil: „A samotný cíl je jasný. Hrát v první polovině tabulky.“

Ke konci přípravy však podle jeho slov nastali určité problémy. „Celou přípravu s námi absolvoval Černoch, který zde chtěl zůstat, ale k nemilému překvapení všech odjel zkusit štěstí do Řecka. Do mužstva byli ale zařazení dva dorostenci, Radko s Hesem. Nicméně během týdne připravujeme další, poměrně výrazné změny. Zatím je to obecně dobré, z pěti přípravných utkání jsme všechny vyhráli,“ poznamenal Holub a dodal: „Jedinou komplikaci vidím v tom, že máme celkem úzký kádr. Ze zdravotních důvodů prozatím skončil Milan Dvořák, tudíž prakticky hledáme post stoperské dvojice.“

To, zda hrát se silnějšími či slabšími soupeři, dlouho nerozmýšlel. „Myslím si, že by se mělo hrát se silnějšími soupeři, protože dát pět branek slabšímu soupeři není žádným ukazatelem. To ale neplatí pro přípravné zápasy se silnějšími soupeři, kde musíte přidat jak herně, tak kondičně se snahou uhrát co nejlepší výsledek,“ vysvětlil Holub.

„Nyní se hlavně zaměřujeme na dvě fáze. Za prve, abychom nedostávali tolik branek jako na jaře, a hlavně pak, abychom nedostávali branky ze standardních situací. Druhá fáze se týká proměňování gólových příležitostí. Je zatím stále co odstraňovat ale věřím, že se nám to podaří,“ zdůraznil trenér.

Také příprava ostatních týmů soutěže jej nechává klidným. „Výsledky přípravných zápasů či případné posily jiných mě moc nezajímají. V každém případě ale pravidelně, během soutěže, navštěvuji utkání některých týmů, se kterými se utkáme,“ uzavřel Alois Holub.