Fotbalisté Nového Jičína vstoupili, coby nováček soutěže, na půdě favorita bez dlouhodobě zraněného brankáře Šroma, nemocných Anastazovského a Hejduška, ale již se „staronovou“ posilou Davidem Pražákem, docela sebevědomě a už po třech minutách hry se dostali do vedení, když se po prudkém centru Pražáka trefil v tísni do vlastní branky Michálek – 0:1.

Domácí gól nerozladil a brzy na to mohli ze dvou šancí vyrovnat. Proti však byl brankář Kučerík, který zlikvidoval jak střelu Neubergra, tak i střelu Horáka zblízka. Hrál se oboustranně útočný fotbal, z něhož vyústily docela slušné šance. Na straně hostí to byl Lokša, který střílel těsně vedle, stejně jako brzy poté i Jakub Hanzelka.

Na druhé straně jen těsně nad brankou prosvištěla střela Molnára z dálky. Hosté začali aktivně i druhou část utkání, ale z mírné převahy se dostávali do šance také domácí. Nejdříve spálil tutovku osamocený Neuberger, poté také Horák.

Zatímco se s ubývajícím časem už poněkud nervózní domácí stále snažili o vyrovnání, hosté hrající ze zajištěné obrany, si vytvářeli další možnosti z rychlých brejků. Po dlouhém míči Žemlíka přes obranu nepřestřelil Dědík daleko za pokutové území vyběhnutého Pospěcha, poté po akci Pražáka srazil obránce střelu Lokši na roh.

Když čtyři minuty před koncem vychytal Kučerík osamoceně na branku pronikajícího Macíčka, mohli se hosté i po čtyřminutovém nastavení docela oprávněně, zejména však díky výbornému Kučeríkovi, radovat z prvního vítězství opět po dlouhých šesti letech v divizi.

Alois Holub (Nový Jičín): Před zápasem jsme tady chtěli bod, máme tři, což je velice dobře. Chválím celé mužstvo za bojovnost, hráli jsme to, co jsme si řekli. je jen škoda, že jsme nedotáhli do konce slibné brejkové situace. Myslím si, že velice dobrý výkon podal Kučerík a na to, že jsme hráli ještě bez Hejduška a Anastazovského, je vidět, že kádr je vyrovnaný.

Příští zápas čeká fotbalisty Nového Jičína také divizní premiéra před domácím publikem, kdy v neděli 15. srpna od 16.30 hostí Slezský FC Opava B.

TJ Valašské Meziříčí – TJ Nový Jičín 0:1 (0:1)
Branka: 3. vlastní (Michálek). Rozhodčí: Tobola – Osička, Mojžíš.ŽK: Kalich, Bajer, Žemlík (všichni Nový Jičín). 350 diváků
Nový Jičín: Kučerík – Jiří Hanzelka, Bajer, Žemlík, Farkaš – Pražák (82. Radko), Kalich (64. Hes), Lokša, Jakub Hanzelka – Polonyi, Dědík (78. Gelnar). Trenér Alois Holub.