Nový Jičín vyšel doma znovu naprázdno

/FOTOGALERIE/ Trávníkovi svěřenci nenavázali na výhru z Petrovic a v domácím prostředí podruhé prohráli a navíc znovu neskórovali.

28.8.2016 AKTUALIZOVÁNO 28.8.2016

Divize E, 4. kolo: FK Nový Jičín – TJ Valašské Meziříčí 0:2 (0:0) Foto: Deník/Dalibor Tobola

Nepovedený vstup do sezony pokračuje. Divizní fotbalisté Nového Jičína si totiž v sobotu připsali ve 4. kole již třetí porážku a na domácím trávníku navíc neskórovali ani nebodovali už ve druhém zápase. Všechny body si odvezl lídr z Valašského Meziříčí, který v ročníku doposud neztratil ani bod.

V domácí sestavě se konečně objevil Martin Švec, jemuž vypršel distanc za vyloučení z posledního kola uplynulé sezony. Ten se zasunul na stopera, kde chyběl zraněný Malina, jenž by však už příště měl být k dispozici. „První poločas byl z naší strany ještě dobrý. Soupeř byl sice taky nebezpečný, ale my jsme měli o něco více šancí, ale bohužel naše koncovka nebyla vůbec dobrá," vracel se k prvnímu dějství kouč novojičínského FK Ladislav Trávník, jehož ale výkon týmu ve druhé půli notně rozladil.

Druhý poločas začal šancí Smolarčíka, který se po dlouhém výkopu dostal k míči, ale v dobré příležitosti nakonec pálil v pádu mimo. Po hodině hry se vzduchem proletěl opět pozorný Klepek, jenž vyrazil technický pokus Komary. Varování však jakoby domácím nestačilo a hostující aktivita znamenala vedoucí trefu. Ve vápně se dostal k míči Výmola, jenž v pádu špičkou umístil míč přesně k tyči a Valašské Meziříčí tak rázem vedlo 1:0. Chvíli poté se na hřiště dostal také Ambrož, jenž přišel do kádru trenéra Kováře v létě ze Spálova.

Hosté tou dobou převzali iniciativu a domácí se jen obtížně dostávali k ohrožení soupeřovy branky. Poslední šanci si Nový Jičín navíc vypracoval čtvrt hodiny před koncem, kdy Nippert vyvezl míč, Smolarčík vysunul Macíčka, jenž ještě přisunul míč k Lokšovi, ale toho zablokovali hned dva bránící hráči, mezi kterými byli také bývalý zadák Nového Jičína Petr Plešek. Definitivní štempl na hostující výhru pak zasadil střídající Marek Macíček.

„Ve druhém poločase jsme chtěli dát první gól, ale místo toho, byla naše útočná fáze špatná a sami jsme zbytečně inkasovali. Nehráli jsme to, co jsme chtěli. Hráli jsme naivně, soupeři jsme nechali střed hřiště a tam nás přehrával," smutnil po druhé domácí porážce Trávník, jenž byl nespokojen především s útočnou fází.

„Jsem velice zklamaný přístupem některých hráčů," dodal trenér Nového Jičína, zatímco z hostující kabiny se linul vítězný pokřik. „V prvním poločase jsme nehráli to, co jsme chtěli. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, začali jsme hrát lépe a soupeře jsme přehrávali. Důkazem toho byly šance a dva góly," uvědomoval si trenér Valašského Meziříčí Michal Kovář, jenž s trénováním vypomáhá také ve Fulneku, kde dříve působil, a kde nyní vede v týdnu jeden trénink.

V příštím kole cestuje FK Nový Jičín na hřiště nedalekých Hranic. Utkání má výkop v sobotu od 16.00 hodin.

Divize E, 4. kolo:

FK Nový Jičín – TJ Valašské Meziříčí 0:2 (0:0)

Branky: 63. Výmola, 90. M. Macíček. ŽK: Kiss Farkas, Lokša, Juříček. Rozhodčí: Broskevič - Mankovecký, Slaminka. Diváci: 196.

Nový Jičín: Klepek – Pokorný, Švec, Nippert, Kiss Farkas – Kalich, Juříček, Opatřil, P. Macíček – Lokša, Smolarčík (81. Hrubý). Trenér: Trávník.

Valašské Meziříčí: Michut – Roupec, Sviták, Michálek, Plešek – Kotůlek, Žilinský (65. Ambrož), Komara, Vrána – Dragon (89. M. Macíček), Výmola (79. Mica). Trenér: Kovář.

O utkání se ještě více dočtete v pondělním tištěném vydání Novojičínského deníku.