První jarní duel, který se odehrál na přírodní trávě, nakonec rozhodla jediná branka, jež vedla ke konečnému vítězství domácích.

Běžela pětatřicátá minuta, když novojičínský stoper Nippert poslal míč hlavou do vlastní branky, a Brumovští rázem vedli.

„Domácí zatáhli míč po lajně a následný centr chtěl vrátivší Nippert uklidit na rohový kop, ale hlavičkoval do vlastní branky. Mezitím si šel pro míč ještě Šrom, ale byla tam asi špatná komunikace a bohužel to takhle dopadlo. Do první branky to bylo vyrovnané. Domácí hrozili dlouhými auty a my jsme měli také nějaké příležitosti," měl hostující trenér Pavel Pumprla na mysli hlavičku Moravčíka z malého vápna, která míříla vedle.

Střelám opět Moravčíka a Hejdůška, jenž nastoupil místo Bajera s kapitánskou páskou, pak scházela přesnost.

Po změně stran se domácí celek soustředil především na udržení nejtěsnějšího náskoku a hrozil pouze z brejkových situací. Novojičínským se ve zbytku zápasu nepodařilo ani vyrovnat, a tak se z prvního venkovního utkání v jarní části vraceli domů bez bodového zisku.

„Druhý poločas už byl víceméně v naší režii. Domácí se soustředili na obranu a drželi jednogólový náskok. Měli jsme více ze hry a domácí své brejky naštěstí nedotáhli do gólové šance. V celém zápase nám ale chyběla přesnost střelby ze střední vzdálenosti a po centrech a rozích i lepší zakončení hlavou. I trenér domácích po utkání prohlásil, že to byl remízový zápas. Bohužel, jedna chyba rozhodla," litoval po zápase v Brumově trenér FK Nový Jičín Pavel Pumprla.

FC Elseremo Brumov - FK Nový Jičín 1:0 (1:0)

Branka: 35. Nippert vlastní.

Nový Jičín: Šrom Hejdůšek, Malina, Nippert, Plešek Uvíra, Molnár (85. Bajer), Lokša (62. Rybařík), Moravčík Klimpar (74. Kiss Farkas), Smolarčík. Trenér: Pavel Pumprla.