TJ Nový Jičín – FC Odra Petřkovice 3:0 (3:0)

Pokud Petřkovičtí pomýšleli alespoň na nějaký dílčí úspěch v podobě bodu, po prvních deseti minutách jim už zřejmě bylo jasné, že ani tento zápas s Novým Jičínem nebude procházkou růžovým sadem. Běžela 5. minuta utkání a Hes zahrával přímý kop. Na centrovaný míč v šestnáctce naskočil Žemlík a jeho střela hlavou skončila v síti – 1:0.

O pár minut později si to stejná dvojice zopakovala, jen s tím rozdílem, že Hes zahrával míč od rohového praporku – 2:0. A když po další čtvrthodině už byl rozdíl třígólový, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Autorem gólu byl novic v novojičínském týmu Jan Kalich, jenž po spolupráci s Dědíkem prošel obranou a tvrdou přízemní střelou nedal hostujícímu gólmanovi Otoupalíkovi šanci. Hosté se z úvodní sprchy přece jen trochu vzpamatovali, a měli dokonce šanci, ale domácí brankář Šrom byl pozorný.

Ve druhém poločase už se skóre neměnilo, i když byly oba týmy ke vstřelení gólu hodně blízko. Domácí Hes napálil míč z voleje, jeho střela ale skončila nad Otoupalíkovou brankou. V další slibné pozici se objevil Dědík, jenže mířil pouze do gólmana. Největší šanci hostí měl Cícha, který po centru Hubeňáka již překonal domácího brankáře Šroma, míč ale přeletěl i přes bránu.

Domácí si vítězství vybojovali zaslouženě.

Alois Holub, trenér TJ Nový Jičín A: Je jasné, že ten začátek rozhodl. Ovšem po poločase už to z naší strany tak dobré nebylo. Útočníkům se nedařilo podržet míč vepředu a náš fotbal byl místy rozháraný. Kdyby se soupeři podařilo dát gól na 1:3, pak bychom to možná měli i těžší. Ale celkově si myslím, že jsme zvítězili po zásluze a s přehledem. Honza Žemlík patří k našim oporám, což dnes opět potvrdil. Nejen, že dal dvě branky, ale zkušeně řídil obranu a mladším spoluhráčům pomáhal zažít si, pro ně možná nový, defenzivní systém.

Jiří Hořínek, trenér FC Odra Petřkovice: Utkání v podstatě rozhodly hned první dvě standardky, v nichž si naši zadáci nepohlídali vysokého Žemlíka, i když jsme věděli, že Jičín jej v nich hledá. Kluci to nezabalili a nakonec jsme mohli i my několikrát vstřelit branku. Hlavně šance mladého Cíchy ve druhém poločase, po centru Adama Hubeňáka, byla stoprocentní.

Branky: 5. a 8. Žemlík, 24. Kalich. Rozhodčí: Záloha – Prasek, Čech, žluté karty: Žemlík, Kalich, Hrachovec – Levčík, Tomek, Potůček, diváků: 150.

TJ Nový Jičín A: Šrom – Jiří Hanzelka, Žemlík, Bajer, Hejdušek – Hes Kalich, Jakub Hanzelka, Radko (71. Farkaš) – Dědík (83. Hrachovec), Polónyi (86. Lokša). Trenér: Alois Holub.

FC Odra Petřkovice: Otoupalík – Darda, Burian, Koudelný, Uličný – Hubeňák (82. Novotný), Levčík, Olbort (46. Potůček), Tomek – Galus (46. Sedlář), Cícha. Trenér: Jiří Hořínek.

V příštím zápase, v neděli 28. března, přivítá tým TJ Nový Jičín A na svém hřišti mužstvo Oldřišova. Zápas začínáv 15.00 hodin.