Viktorii patří po podzimní části MSFL 13. příčka a v Novém Jičíně stihla protočit dvě jedenáctky. Za bezbrankového stavu se blýskl novojičínský brankář Tichánek, který zneškodnil soupeřův pokutový kop a následně dvakrát gólově udeřilo na druhé straně. 

Nejprve se po centru Uhlíře prosadil Kalich a poté našel Pokorný Juříčka, jehož hlavička znamenala druhý zářez. „Bylo to vyrovnané utkání. Soupeř měl ve druhém poločase územní převahu, ale kromě břevna ze standardky toho moc vážného neměl,“ uvedl trenér FK Nový Jičín Pavel Hajný, jenž má k dispozici kromě dorostenců a navrátilců z hostování totožný kádr jako na podzim.

Navíc po dlouhodobém zranění už proti Otrokovicím odehrál druhý poločas Pavel Macíček. Sobotní soupeř Nového Jičína se může pyšnit raritou, neboť coby účastník třetí ligy se v únoru vydá na osmidenní soustředění na Kypr.

Dalším soupeřem novojičínských fotbalistů, kteří se momentálně připravují čtyřikrát týdně, bude celek z 2. ligy. Už ve středu totiž dorazí na novojičínskou umělou trávu Vítkovice, se kterými se Nový Jičín utkal v červencovém 1. kole MOL Cupu a favoritovi doma podlehl těsně 2:3. Duel má výkop v 17 hodin. V sobotu v 10.15 pak Hajného celek hostí lídra krajského přeboru z Heřmanic.

FK NOVÝ JIČÍN – FC VIKTORIA OTROKOVICE 2:0 (2:0)

Branky: 24. Kalich, 33. Juříček.

FK Nový Jičín: Tichánek (46. Ognyanov) – Pokorný (46. Wolf), Malina (46. Nippert), Javorek, Kiss Farkas – Kalich (46. P. Macíček), Juříček (60. Kratochvíl), Švec, Uhlíř (60. Klepáč) – Opatřil (46. Staněk) – Pyclík (60. Urbanovský). Trenér: Hajný.