Divizní fotbalisté Nového Jičína museli po zaváhání brankáře Leskovjana otáčet nepříznivý stav, který po změně stran, díky přesné hlavičce stopera Cigánka a vítězné trefě Lokši z 87. minuty, nakonec dokázali otočit. „Jsem rád, že mi to tam teď takhle zatím padá, a musím to zaklepat. Kéž by to vydrželo i nadále," říká autor už šesti jarních zásahů, šestadvacetiletý forvard Radovan Lokša.

Rozuzlení tak nabídla až 87. minuta, v níž střídající Smolarčík vybojoval balón pro střelce Lokšu, ten se zbavil svého strážce a přesnou ranou levačkou zajistil Novému Jičínu tři body. „I když jsme prohrávali po brance, které padají i na vrcholné úrovni, a která byla skoro totožná s tou, co teď dostala v evropské lize Sevilla, kluci ukázali charakter. Nezlomilo nás to a šli jsme za vítězstvím. O poločase jsem kluky povzbudil, že to přijde, a nakonec si myslím, že se ukázala spravedlnost, protože jsme podle mě byli celý zápas lepším mužstvem," cenil si tří bodů kouč FK Nový Jičín Jan Pejša, jehož tým se může pyšnit výtečnou jarní bilancí čtyř výher, dvou remíz a žádné porážky. „Pořád ale klukům opakuju, že když se daří, tak se toho musí nadále držet a stále poctivě trénovat a pracovat," dodal Pejša, jenž musel z pracovních důvodů po hodině hry stáhnout kapitána Švece.

Divize, sk. E, 23. kolo

FK Nový Jičín – FK Kozlovice 2:1 (0:1)

Branky: 63. Cigánek, 87. Lokša – 31. Heger. ŽK: Malina, Cigánek – Heger, Střelec, Šolín, Koutný, Hatle. Rozhodčí: Šamárek – Záloha, Škrobák. Diváci: 145.

FK Nový Jičín: Leskovjan – Švancer, Malina, Cigánek, Kiss Farkas – Švec (60. Smolarčík), Juříček - Kalich, Rybařík, Novotný (80. Bajer) – R. Lokša. Trenér: Jan Pejša.

O utkání se více dočtete v úterním vydání týdeníku Region.