Tomáš Hejdůšek„Naštěstí jsme zlepšeným výkonem ve druhé půli tři důležité body vybojovali," říkal těsně po utkání zkušený zadák přezdívaný Hege.

Aby tým trenéra Kelera splnil svůj cíl ze závěru sezony, musí v příštím kole na domácím trávníku porazit vedoucí Přerov. „V této soutěži může opravdu klidně poslední porazit prvního. My ještě musíme uspět s Přerovem a pak si myslím, že se bude sezona hodnotit kladně," vyhlížel úspěšný závěr podzimu Tomáš Hejdůšek.

V úvodu utkání měly více možností hostující Petrovice. Kromě dvou rohů měly také obrovskou šanci, když Urbana skvěle vychytal brankář Šrom…

První byla z našeho pohledu hodně slabá. Byli jsme bez pohybu. Neměli jsme vůbec odražené míče, ani střed hřiště. Vzadu jsme byli málo důrazní a kvůli tomu jsme vlastně inkasovali tu první branku.

Po změně stran byla hra vyrovnaná. Naštěstí pro vás udeřil zhruba patnáct minut před koncem po přihrávce Repy svou druhou brankou v utkání Kiša. Jak hodnotíte vaše představení ve druhém poločase?

Jasně, Rostík (Rostislav Kiša) nás podržel. Dal dvě branky, hrál výborně. Druhý poločas už byl o něčem jiném. My jsme trošičku začali presovat, konečně jsme se dostávali k odraženým balonům, a tím pádem jsme tam měli i nějaké šance, kdy Kalda (Jan Kalich) měl dobrou příležitost, bohužel trefil brankáře. V nastavení jsme taky mohli přidat třetí gól. Takže druhá půle byla už o něčem jiném, ne jako první poločas, kdy jsme dali gól, ale neměli jsme snad jedinou střelu na branku.

Petrovice byly nepříjemným soupeřem. Hostům patří první příčka v tabulce domácích utkání, naopak z venku přivezli zatím pouhý bod…

Moc se mi nechce hodnotit jejich hru. Ke konci, když prohrávali tak se na hřišti trošku přiostřilo a my jsme to odnesli dvěma zraněnými hráči. Byly tam některé souboje bez balonu, a to se mi moc nelíbilo.

Vy jste výhrou nad Petrovicemi splnili první polovinu svého cíle, kterým bylo získat z posledních dvou utkání šest bodů. V posledním zápase vás čeká Přerov, co od zápasu očekáváte?

No jasně, naším cílem bylo získat šest bodů, takže půlku už máme splněnou. Přerov bude hodně nepříjemný soupeř. My jsme u nich nehráli špatně. Dokonce jsme tam vedli. Přerovští mají hodně nebezpečné standardní situace a my jsme tam z nich dostali obě branky (Nový Jičín prohrál v 1. kole v Přerově 1:2.) Mají mladé, běhavé mužstvo, takže to bude boj.

Společně s Kišou, Šromem, Polonyim a kapitánem Bajerem tvoříte zkušenou osu mužstva. Vy sám dokonce vedete i předzápasové rozcvičky. Jak se vám s mladými hráči spolupracuje?

Přesně tak, je nás tady více starších a zkušenějších hráčů, a myslím, že s tím není žádný problém. Kluci jsou v pohodě, pracují na sobě a myslím, že tady máme dobrou partu.

Ve vyrovnané divizní tabulce máte prozatím 22 bodů. Pohled na tabulku mohl být ještě příjemnější, nebýt některých zbytečných ztrát. Které vás mrzí nejvíce?

V každém případě mě mrzí dvě utkání, kde jsme ztratili tři body. Samozřejmě velká škoda vyrovnávací branky od Mikulovic v nastaveném čase a taky smolný gól ze závěru zápasu v Opavě, kde jsme hráli s tamním béčkem výborné utkání, ale nakonec jsme nebrali ani ten bod za remízu.