Frenštátský Beskyd nyní vede tabulku o sedm bodů před Brušperkem. Veřovicím, které neskórovaly ani ve čtvrtém jarním utkání, patří 4. příčka.

Do očekávaného derby vstoupil aktivněji hostující soubor trenéra Štěpána, ale Satkovi rána z voleje nesedla a zanedlouho zasáhl proti Hankovi pozorný strážce domácí svatyně Pešák, jenž posléze zpacifikoval i ránu Černocha. Domácí zahrozili až po dvaceti minutách, když přímý kop Čuporta míři jen těsně mimo Syptákovu branku. V závěru první půle byl blízko vedoucí brance hostující zadák Švolba, ale jeho dorážka po dalším rohovém kopu mířila jen těsně mimo tyčku.

Po změně stran se k ohrožení soupeřovy branky dostávaly oba celky, ale vyloženou šanci si nedokázal vypracovat ani jeden z týmů a tak se oba rivalové rozešli smírně.

„V derby jsme chtěli rozhodně vyhrát, ale když se podívám na průběh zápasu, tak jsem rád za remízu. Nechtěli jsme dostat hloupý gól, který jsme dostali třeba s Čeladnou, takže bylo vidět, že jsme byli na začátku trošku ustrašeni. V průběhu druhé půle už jsme se ale zlepšili a v závěru jsme měli možná více šancí," hodnotil nedělní derby pod Radhoštěm trenér Beskydu Radúz Rek. Veřovičtí odjížděli s cenný bodem, ale gólové radosti se znovu nedočkali. „Bylo to bojovné utkání s výbornou diváckou kulisou. Za celý zápas jsme měli více šancí, ale bohužel ani ve čtvrtém jarním utkání jsme nedali branku. Uhrát bod u vedoucího týmu tabulky je dobré," poznamenal těsně po závěrečném hvizdu sudího Klimka šéf veřovické lavičky Ladislav Štěpán.

I. A třída, sk. B, 20.kolo

SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. – AFC VEŘOVICE 0:0

Rozhodčí: Klimek – Chýlek, Seidler. Bez ŽK. Diváci: 400.

Frenštát p. R.: Pešák – R. Kaša, Štika, Uličný – Marek (81. Bartoš), Plachký, Špaček, Pazderka (46. Polášek), Čuport (46. Mich. Matúš) – Klimpar, Škrla. Trenér: Radúz Rek.

Veřovice: Sypták – Mar. Matúš, Černoch, Adamec, Švolba – Bartoň, O. Matúš, Košelík, Satek, Valošek (90. Hrivňák) – Hanko. Trenér: Ladislav Štěpán.

Více se o derby dočtete v tištěném vydání Novojičínského deníku, v týdeníku Region.