Zahráli si fotbalisté z přípravek, mladší žáci i starší žáci, odpoledne si to rozdala mužstva dospělých, kteří mají rádi fotbal. Mezi účastníky turnaje ani letos nechyběly dívčí fotbalové týmy Baníku Ostrava, ale kluci ve vzájemných zápasech odložili gentlemanství stranou a většinou holky vůbec nešetřili. I když, hlavně mladým fotbalistům, šlo o vítězství, hlavní myšlenkou turnaje je ohlédnutí a možná i poselství tří bývalých hráčů Oder, kteří již nežijí. Na jejich počest se turnaj koná. Letos byl už pošesté.

„Turnaj začal necelý rok poté, co zemřel bývalý fotbalista Oder a pozdější trenér mládežnických fotbalistů Tomáš Strnad," uvedl organizátor turnaje Aleš Chuděj a připomněl, že kdysi se v Odrách hrával turnaj věnovaný Josefu Štekbauerovi, fotbalistovi a trenérovi, jenž si zahrál také za Baník Ostrava.

Třetí tváří, která se každoročně objevuje na hlavní turnajové tabuli, je Lukáš Horák. „On byl podle mě velký talent. S ním jsme tady hrávali jednou za rok se starými pány," vzpomínal a talentovaného fotbalistu, který měl i pozvánku na soustředění české reprezentace, Aleš Chuděj a přitom poznamenal, že přemýšlel, že by s kamarády mohli obnovit turnaj pro muže. „Do toho se ztratil Tomáš, který měl pod sebou veškerou mládež, takže jsme si řekli, že to uděláme pro mladé fotbalisty i staré."

Žákovská mužstva si to rozdala ve třech skupinách po čtyřech týmech, zastoupení měli Fulnek, Spálov, Vražné, Bílovec, Suchdol nad Odrou, Odry a fotbalové týmy zmíněného Baníku Ostrava.

Odpolední část turnaje patří vždy zejména bývalým aktivním fotbalistům, nebo těm co hráli a hrají fotbal pro radost. „Staré pány tady dostaneme vždycky, se současnými hráči je to horší, protože ti jsou na turnajích. Jsem rád, že to tady tak zavedlo, protože, když jsme to začínali, tak nám nikdo moc nevěřil," uzavřel Aleš Chuděj.