Domácí tým trenéra Richarda Štrose měl po prvním duelu, ve kterém zvítězil zásluhou branky Kadlčáka, blízko k obhajobě titulu. Odvetu však Jistebník nezačal dobře.

Odry se dostaly do dvoubrankového vedení, ale domácí stihli ještě do konce poločasu snížit. V dvojutkání nebyl brán zřetel na branky vstřelené na hřištích soupeře, tudíž se hrálo čistě na gólový součet z obou zápasů. Odry pak po změně stran odskočily na 1:3. Druhou branku domácích, znamenající jistotu penaltového rozstřelu, vstřelil, po přesném pasu Kašpara, Kadlčák.

Po 180 minutách tak bylo skóre srovnáno (3:3) a přišly na řadu pokutové kopy. Ze čtrnácti exekutorů, nedali pouze tři, a díky proměněné penaltě v sedmé sérii se ze zisku letošního poháru mohli radovat fotbalisté Oder. „V zápase jsme byli mírně lepším týmem. Domácí působili trošku zakřiknutě, možná pod dojmem toho prvního vítězství u nás. Po naší třetí brance nás domácí zatlačili, ale jednobrankové vedení už jsme udrželi," hodnotil odvetu trenér vítězných Oder Karel Páleník. Domácím už se tak, přes závěrečný tlak, vyrovnat nepodařilo. „V prvním poločase jsme šli dvakrát sami na gólmana, ale nebyli jsme schopni ani trefit branku. Na neproměňování šancí jsme vlastně umřeli celý zápas. Soupeř vytěžil z minima maximum. Druhý poločas jsme tlačili, ale scházela nám finální přihrávka," poznamenal trenér Jistebníku Richard Štros, který pokračoval. „Bylo to už hodně unavující, a když kádr není široký a hraje se skoro dva měsíce v kuse středa, víkend, tak je to poznat. Na druhou stranu jsem rád, že kluci pochopili, že je pro ně zápas lepší než trénink. S pohárovým účinkováním jsem, i přes neobhájení titulu, spokojený a soupeři gratuluji k prvenství," dodal jistebnický kouč. Odry tak čeká na jaře krajské kolo.

Jistebník letos na jaře vypadl s pozdějším krajským vítězem, Vřesinou (2:3). Ta poté ještě porazila Smilovice a Bohumín a dostala se do předkola poháru FAČR. Tam se Vřesina postarala o velké překvapení. Po vyřazení divizních Petrovic pak přivítala na svém hřišti druholigovou Karvinou, se kterou nakonec prohrála 1:8.

„Za vítězství jsme určitě rádi, ale raději bych to vyměnil za body v soutěži. Máme teď horší rozlosování, takže to bude těžké. Odpadnou nám teď zápasy přes týden, takže můžeme trošku potrénovat," uzavřel oderský lodivod.

TJ Jistebník n. O. - TJ Odry 2:3 (1:2), na pen. 5:6

Branky: O. Veselý, Kadlčák Schwarz, Frais, Chovanec.

Penalty proměnili: Lebica, Kadlčák, Pasker, M. Mohyla, Novobilský Chovanec, Velík, Vidlák, Murin, Paszko, Fusek.

Penalty neproměnili: O. Veselý, Šamaj Hurta. Rozhodčí: T. Lakomý Z. Tomšík, M. Vrána. Výsledek prvního zápasu: 1:0.

Jistebník: Krayzel Novobilský, Lebica, Kašpar O. Veselý, Šamaj, Kadlčák, Pasker, J. Veselý (M. Mohyla) Rašek, Planka (P. Mohyla). Trenér: Štros.

Odry: Cibulec Tomak (Z. Hrabovský), Murin, Paszko, Hurta Vidlák, Schwarz, K. Hrabovský (Fusek), Frais (Holub) Chovanec, Velík. Trenér: Páleník.