Fotbalové soutěže spadající pod MSKFS měly na programu další řadu utkání. Bílovec doma podlehl Kobeřicím a Petřvald si připsal první jarní vítězství, když doma zdolal Smilovice. V I. B třídě, skupině D, pokračují ve vítězném tažení fotbalisté Bordovic, kteří tentokrát vyhráli v Suchdole. Domácí se odhodlali ke změně trenéra, když Bronislava Blinku nahradil na trenérském postu Jiří Bělunek.

O středečních dohrávkách se dočtete v pátečním vydání Novojičínského deníku.

Krajský přebor

SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. - FC ODRA PETŘKOVICE 4:0 (1:0)

Podrobnosti k utkání najdete ZDE!

Branky: Bartoš 2, vlastní, Dorňák. ČK: Voznica, Korňák (oba P). Diváci: 150.

Frenštát p. R.: Hulva - Štika (87. Dobiáš), P. Kaša, Sládeček, Kovář-  Dorňák, Bartoš, Merta, Abík - Kalod (62. Špiriak), Klimpar. Trenér: Artur Wojnarowský.

I. A třída, sk. A

FC BÍLOVEC - SOKOL KOBEŘICE 0:1 (0:1)

Branka: 5. Mrva. ČK: 85. Seman (B).

Bílovec: Rozsypal - Horák, Seman, Žídek, Raška - Hoblík, Ronec, Tomášek (46. Darda), Zúbek - Timko (75. Krpec), Schlossarek (46. Sikmund). Trenér: Marian Bedrich.

I. A třída, sk. B

TJ PETŘVALD N. M. - SMILOVICE 3:1 (1:0)

Branky: J. Huvar 2, V. Jaščišák - Štvrtňa.

Petřvald: Kotrba - P. Paulus, M. Jaroš, Malúš, R. Huvar - V. Jaščičák (80. J. Jaščičák), Válek (89. Gaži), Musil, V. Jaroš - Koprajda (83. Mácha), J. Huvar. Trenéři: Zdeněk Huvar a Jaroslav Tyleček.

I. B třída, sk. D

TATRAN JAKUBČOVICE - TJ SOKOL KATEŘINICE 3:2 (0:2)

Jakubčovice, kterým chyběl zraněný Jahoda, mohly po první půli prohrávat daleko větším rozdílem než pouze 0:2. „Byl to asi nejdivočejší zápas, který jsem zažil. Podle průběhu hry by zápasu odpovídala spíše remíza. První poločas jsme prohráli na opravdu tutové šance 2:5. My jsme nedali žádnou, hosté dali dvě," konstatoval domácí trenér Kamil Vrba. Nástup do druhého poločasu se domácím povedl na výbornou. Během sedmi minut stihli nasázet Kateřinicím tři branky a otočit tak průběh duelu ve svůj prospěch. Na výsledku už nic nezměnilo ani břevno Daniela Lyse v závěru utkání. Jakubčovice tak Kateřinicím oplatily podzimní porážku stejným výsledkem 3:2. „Už poněkolikáté jsme ztratili vyhraný zápas. Buď jsou hráči překvapeni, že můžou hrát opravdu s každým, a potom se toho zaleknou, nebo opravdu nevím. Dostaneme jednu branku a kluci se sesypou. Bohužel jsme udělali obrovské chyby, které domácí potrestali. Prvnímu gólu předcházel nedůraz, u druhého jsme byli pozdě a třetí jsme špatnou rozehrávkou domácím přímo darovali. V prvním poločase jsme měli vést o více branek. Odehráli jsme dobrý zápas, ale body nemáme," smutnil po utkání trenér Kateřinic Tomáš Malý.

Branky: 51. Klevar, 57. Dvořák, 58. Ďurica Jiří - Kuchař st., M. Hýl. Rozhodčí: Porubek - Šumbera, Pavelek.

Jakubčovice: Mališ - M. Zagol, Dvořák, Sommer - Vavroš, Klevar, Anděl, Štastný, K. Molnár - Pavelka (Hnila), Ďurica. Trenér: Kamil Vrba.

Kateřinice: Rubina - Tyleček (80. Obsadný), D. Lys, Janeček, Jiří Kuchař ml. - M. Hýl, Jan Kuchař, J. Richter (60. Kocourek), L. Richter - Jiří Kuchař st., P. Lys (60. Polášek). Trenér: Tomáš Malý.

FK NOVÝ JIČÍN B - TJ SLAVOJ JESENÍK NAD ODROU 2:0 (1:0)

Čtvrtého jarního vítězství dosáhli fotbalisté divizní rezervy Nového Jičína. Po brankách Fertála a Radka porazili Jeseník 2:0. „Utkání provázelo hodně nepřesností a osobních soubojů. Občas jsme potěšili diváky kombinační hrou, která však končila na dobře organizované obraně soupeře. O vítězství našeho mužstva nakonec rozhodly i rozdílné výkony brankářů," hodnotil duel domácí kouč Janis Papadopulos.

Branky: Fertál, Radko. Rozhodčí: Pobořil - Tomšík, Pustějovský.

Nový Jičín B: Leskovjan - P. Petřek, P. Sláma, P. Plešek, J. Holík - L. Radko, J. Ollender (J. Hess), D. Polášek, D. Novotný - M. Fertál, A. Brtníček (P. Urbanovský). Trenér: Janis Papadopulos.

Jeseník: L. Macháč - J. Kupčák (85. Lušovský), V. Cverna, J. Goláň, J. Krpec - J. Koval, L. Bartoň, L. Burget (78. M. Goláň), D. Kučák - A. Víznar, M. David (30. P. David). Trenér: Jan Koval st.

LOKOMOTIVA SUCHDOL N. O. - TJ SOKOL BORDOVICE 0:1 (0:1)

Pět zápasů čtyři vítězství a jedna remíza při skóre 5:1. To je výtečná bilance Rekovy družiny v jarních bojích. Naposledy si Bordovice odvezly ze Suchdolu všechny body, když o výhře rozhodl, na podzim ještě lichnovský, Roman Horák. Deset minut před koncem mohl vyrovnat z pokutového kopu domácí Petr, ale Davida Horáka v brance hostí nepřekonal. Na výsledku už nic nezměnila ani tyč střídajícího Heikeho, a tak domácí tým nového trenéra Jiřího Bělunka podlehl Bordovicím 0:1.

Branka: 16. R. Horák. V 80. minutě neproměnil J. Petr (S) penaltu. Rozhodčí: Jedlička - Jurajdová, Vlček.

Suchdol: Sehnalík - Richtárik, Nerad, Masnica, Szabó (Kočíb) J. Rek, Petr, Randýsek (Voda), T. Rek - Zuzaňák, Tvarůžek (Gerhart). Trenér: Jiří Bělunek.

Bordovice: D. Horák - Kovařík, Raška, Uličný, Vaněk - Maruchnič (81. Geryk), Melčák (46. Heike), Petr, Špaček, Štěpán (40. Žídek) - R. Horák. Trenér: Radúz Rek.

TJ ODRY - TJ SOKOL STARÝ JIČÍN 2:1 (1:0)

Domácí Odry šly zásluhou Velíka v první půli do vedení. Další šance na obou stranách zůstaly nevyužity, a tak šel tým trenéra Páleníka do šaten s jednobrankovým náskokem. „Začátek byl z naší strany ještě dobrý, dali jsme branku a měli jsme další dvě gólovky, ale po dvaceti minutách hra upadla do podprůměru a Starý Jičín nás přehrával nakopávanými balóny do brejku, naštěstí se jim nepodařilo skórovat," vracel se k prvnímu poločasu domácí lodivod Karel Páleník. Zkraje druhé půle už ale Starý Jičín vyrovnal zásluhou povedené rány Kotešovce. O rozhodující trefu se pak postaral domácí mladík Chovanec, který však utkání nedohrál kvůli červené kartě. „V závěru už jsme to s velkým štěstím udrželi. Jediný klad zápasu jsou tři body. Na Chovance jsem čekali skoro měsíc, než se vyřídí registrace, a teď nám bude zase chybět kvůli vyloučení," řekl domácí trenér na adresu hráče, který působil v dorostu Baníku Ostrava, a může tak celé jaro odehrát ještě i za dorost. „Po vyrovnání jsme bohužel přestali hrát a přenechali iniciativu domácím hráčům, kteří toho využili a vstřelili rozhodující branku, bohužel opět po hrubé chybě naší obrany. V závěru utkání jsme si opět vynutili tlak, ale vyrovnání jsme se již nedočkali. Nezbývá tak, než domácím hráčům poblahopřát k vítězství," sportovně uznal sekretář hostujícího klubu Petr Michel.

Branky: Velík, Chovanec - Kotešovec. ČK: Chovanec (O). Rozhodčí: Bartek - Tatarka, Žáček.

Odry: Cibulec - Veselý, Pjatkan, Paszko, Hurta - Schwarz, Konrád, Murín (Večeřa), Frais (Ferenec) - Chovanec, Velík (Holub). Trenér: Karel Páleník.

Starý Jičín: Strnadel - R. Kreml, Hubeňák, Šrom, Folberger - P. Vahalík, Barvenčík, Hanzelka (31. Hasal), Škrla - Kotešovec, Podešva (82. Jurajda). Trenér: Marek Kreml.

FC KOZLOVICE - FC VLČOVICE-MNIŠÍ 1:2 (1:0)

Tlak domácích fotbalistů v prvním poločase vyústil pouze v jednobrankové vedení, o které se postaral Martin Krpec. Po změně stran už se hra srovnala a hosté z Vlčovic udeřili v poslední desetiminutovce. Nejprve vyrovnal střídající Adam Černošek a o třech bodech pro tým Miroslava Krajčího rozhodl čtyři minuty před koncem přesnou hlavičkou Jiří Jalůvka.

Branky: 25. M. Krpec 81. Černošek, 86. J. Jalůvka. Rozhodčí: Vlček - Seidler.

Kozlovice: Chlebek- Hruška, P. Krpec, Zeman, Žáček - Prudký (Fojtík), Vyvial, Bednář, Vaverka (Piskoř) - Harabiš (Vašenda), M. Krpec. Trenér: Petr Tichavský

Vlčovice: Bartoň - Kordoš, Velička, V. Rek (66. Černošek), Polášek - Klos (46. Beseda), R. Jalůvka, Drozd, Názalaník - J. Jalůvka, Čevela. Trenér: Miroslav Krajčí.

FC LIBHOŠŤ - AFC VEŘOVICE 1:1 (0:1)

O šlágru kola, ve kterém přijely do Libhoště Veřovice, jsme vás podrobně informovali v úterním vydání. Diváci mohli sledovat utkání dvou rozdílných poločasů. Veřovice v první půli využily jedinou příležitost a zásluhou Košelíka se ujaly vedení. O vyrovnání se však přesnou hlavičkou postaral Velart. V samotném závěru měli domácí obrovské šance, jak urvat všechny tři body. „První půli jsme sehráli dobře. Až na to neproměňování šancí. Můžeme být rádi za bod, protože tlak v závěru byl velký. My jsme ale mohli rozhodnout zkraje druhého poločasu, kdy jsme zahodili velké šance," hodnotil zápas hostující trenér Ladislav Štěpán. Domácí tak stále čekají na první jarní vítězství. „První poločas nebyl z naší strany vůbec dobrý. Ve druhém poločase se to ale prohodilo. Šance byly na obou stranách. My jsme jich v závěru měli více, a to už bylo o štěstí. Bohužel nám to tam nespadlo. Za druhý poločas jsem s výkonem hráčů spokojen a bod po průběhu zápasu nakonec beru," uvedl po duelu prvních dvou celků tabulky domácí kouč Miroslav Karas.

Branky: 65. Velart 39. Košelík. ŽK: Indrák, Dědík. Rozhodčí: Ondračka st. Krištof, Brabec. Diváci: 300.

Libhošť: Martinovský - Velart, Indrák, Eckelsberger, Šíma (63. Z. Čapka) - Palička, Jachník, M. Blažek, T. Blažek - Dědík, J. Čapka. Trenér: Miroslav Karas.

Veřovice: J. Sypták - M. Matuš, Adamec, Černoch, Švolba - O. Matuš (79. V. Matuš), Satek, Košelík, Valošek - Hanko (76. J. Bartoň), Beneš. Trenér: Ladislav Štěpán.

FC KOPŘIVNICE - NFC LICHNOV 5:1 (3:0)

Kopřivnici se podařil výborný vstup do utkání, když se už ve 2. minutě prosadil Mičaník. Další branky nicméně přinesl až závěr poločasu, v němž přidal na domácí konto dva góly po sólových únicích útočník Štěpán. „Bylo to zasloužené vítězství, i když Lichnov byl v některých fázích nebezpečný. Snad nám body pomohou vrátit po dvou porážkách sebevědomí," uvedl trenér domácích Milan Svoboda. Distancovaného Beňa nahradil v domácí brance mladý gólman Neuwirth, který vychytal tutovky Neckáře nebo Šimka. „Po čtyř zápasovém půstu se vrátil do sestavy Radim Šimek, ale opět jsme doplatili na nedostatečnou koncentraci a naivní chyby v obranné fázi, které domácí tvrdě trestali. Do druhého poločasu jsme chtěli alespoň částečně odčinit matný výkon a poprat se o výsledek, ale opak byl pravdou. Po ztrátě míče je obrovský problém hráčů přepnout a co nejrychleji zaujmout roli defenzivního hráče," hledal příčiny porážky trenér Lichnova Svatopluk Chrobák.

Branky: 37. a 45. Štěpán, 2. Mičaník, 50. Okřesík, 90. Kramoliš - 85. Gajdušek. Rozhodčí: Papuga - Tomai, Tobola.

Kopřivnice: Neuwirth - Kühnert, Buček (58. Kostelník), T. Makový (80. Hanzelka), Pokluda - Okřesík, Mička, Mičaník, Kapsa (71. Kramoliš) - Špaček, Štěpán. Trenér: Milan Svoboda.

Lichnov: Turoň - Toman, Babinec, Kučera - Kahánek, Neckář - Kunc, Krakovský (75. Gajdůšek), Šimek, O. Klimeš (46. Harabiš ) - Hanzelka. Trenér: Svatopluk Chrobák.