Nabídka z Opavy přišla jako blesk z čistého nebe. Ondra nezastírá, že ho potěšila. „Minulý čtvrtek mi volal pan Hadamczik. Dohodli jsme se rychle a já se v úterý hlásil na tréninku v Opavě. Abych pravdu řekl, nečekal jsem to. Měl jsem před podpisem Dolní Benešov,“ popisuje sled událostí Ondřej Malohlava. „Pro mnohé bude mé angažmá v Opavě asi šokem. Já ale chci ukázat všem, že fotbal hrát umím, a že angažmá ve Slezském FC nemám za nějaké zásluhy. Angažmá v Opavě je pro mě velkou výzvou,“ podotkl sedmadvacetiletý fotbalista.

Malohlava na sebe svými střeleckými schopnostmi upozorňoval již v dresech Kravař, Bohuslavic a Dolního Benešova. Vždy patřil k nejlepším střelcům a jeho gólový průměr se pohyboval okolo jedné vstřelené branky na zápas. Tyto výkony ale dlouho zůstávaly bez odezvy. „Bohužel, nějak žádná nabídka nechodila, až ta z Fulneku. Ale, bohužel, všichni víme, jak tamější fotbal dopadl a já nakonec skončil v Dolním Benešově,“ poznamenal Ondřej Malohlava. Na podzim svými góly Benešovské nastartoval. Byl nejlepším střelcem soutěže, jaro v jeho podání již tak idylické nebylo.

Přišlo zranění a Ondřej se na trávník příliš nepodíval, přesto stačil vstřelit tři branky. „Jaro bylo pro mě hodně smolným. Celé jsem jej promarodil, chybí mi tak zápasová zatíženost. Nyní už jsem ale v pořádku a přípraven naplno trénovat,“ hlásí nový přírůstek v opavské kabině. Z jeho nečekaného přestupu zřejmě nebudou příliš nadšeni v Dolním Benešově, klubu, proti kterému Slezský FC nastoupí v sobotu v rámci Ondrášovka cupu. „Asi nejsou příliš nadšeni, ale takový je už fotbalový život. Pro mě je Opava poslední šancí, jak se ještě prosadit do profi fotbalu,“ upozorňuje Malohlava. A zda v sobotu vyběhne na dolnobenešovský trávník? „Spíš si myslím, že ne. Na rozdíl od kluků nemám natrénováno. Vůbec s tím nepočítám,“ říká pokorně opavský fotbalista, který si pochvaluje klima v opavské kabině. „Některé kluky znám, jako Jardu Kolínka nebo Dušana Půdu. Mohu říci, že všichni mě přijali skvěle,“ pochvaluje si Malohlava, jenž angažmá v Opavě udělal radost i své přítelkyni.