Oslabený Bílovec padl v Bruntále

„Nehráli jsme dobře, ale bylo cítit, že domácí hrají o záchranu," poznamenal trenér Bílovce Tomáš Černín.

30.5.2017

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Fotbalisté Bílovce bojují v posledních kolech se sestavou. Svěřencům Tomáše Černína totiž schází několik hráčů a vypomáhat tak musejí i talentovaní dorostenci. Bílovec v neděli neuspěl na hřišti o záchranu bojujícího Bruntálu, kde prohrál 1:3, když všechny branky padly po změně stran.

„Jeli jsme tam s tím, že můžeme hrát v klidu, zatímco soupeři šlo o hodně. Na rovinu však musím říct, že to z naší strany nebyl podařený výkon. Nebyli jsme schopni podržet balon a tím jsme posadili na koně domácí, kteří měli v první půli více náznaků šancí," uznal bílovecký kouč Tomáš Černín.

Úvodní dějství skončilo bezbrankovou remízou především díky brankáři Jaškovi, jenž se musel činit hlavně v závěru poločasu, kdy nejprve vyrazil střelecký pokus soupeře a následně zlikvidoval i nepříjemnou dorážku. Další důležitý zákrok pak vyrazil při přímém kopu.

Více než tři stovky diváků se tak dočkaly první branky krátce po zahájení druhého poločasu, kdy před šestnáctkou ztratil míč Kotrla a Ostrák střelou k tyči rozradostnil domácí publikum. Po hodině hry se pak Bílovečtí nestačili divit, protože domácí Němec skóroval po rohovém kopu evidentně rukou. „Bylo to opravdu jako volejbalová smeč. Opakuju, že to byl z naší strany nepovedený výkon, ale na druhou stranu bylo cítit, že Bruntál hraje o záchranu," poukázal dále trenér Bílovce. Zanedlouho mířil těsně vedle dorostenec Vaněk, ale dvacet minut před koncem už se hosté konečně dočkali snížení, když se po individuální akci trefil Pěla.

Za pět minut však bílovecká defenziva sice odvrátila centr směřující do šestnáctky, ale odražený míč uklidil téměř do šibenice Lukáš Kundrátek, jenž tak celku trenéra Mury zajistil opětovný náskok dvou branek, který už si Bruntál pohlídal až do závěrečného hvizdu. Už tak nekompletní kádr Bílovce, který nyní v neděli (17.00) hostí Český Těšín, ještě utrpěl ztrátou zraněného Petra Moučky, jehož musel ještě v první půli střídat Vaněk, vedle kterého už byl na hostující střídačce pouze dorostenecký brankář Zalacko.

FC SO BRUNTÁL – FC BÍLOVEC 3:1 (0:0)
Branky: 49. Ostrák, 60. Němec, 76. L. Kundrátek – 71. Pěla. Bez ŽK. Rozhodčí: Picmaus – Ham, Lalík. Diváci: 350.

FC Bílovec: Jaška – Pavlík, Seman, Tomášek, D. Dluhoš – P. Moučka (37. Vaněk), Kotrla – Pěla, Ondruš, Ronec – A. Dluhoš. Trenér: T. Černín.