Až v devátém jarním střetnutí poprvé ztratili body! Divizní fotbalisté Nového Jičína totiž před čtyřmi stovkami diváků padli v Havířově 0:2, ale v natřískaném popředí tabulky ztrácejí na vedoucí Ústí u Hranic nadále pouhé tři body.

V nedělním dopoledni hrály prim obě defenzivy a moc gólových šancí k vidění nebylo. V taktické bitvě však mohli jít jako první do vedení Novojičínští, ale kanonýr Pyclík v nadějné příležitosti netrefil zařízení. Když už všechno směřovalo k poločasové bezbrankové remíze, přišel z ničeho nic gólový úder domácích Indiánů, když se dorážkou prosadil důrazný Lišaník. Ihned poté zazněl přestávkový hvizd rozhodčího.

„Do utkání jsme vstoupili dobře, ale bohužel jsme tam neproměnili vyloženou šanci. Hra se postupně vyrovnala, ale v poslední vteřině prvního poločasu jsme dostali gól z ničeho, což velmi ovlivnilo celé utkání,“ uvědomoval si trenér Nového Jičína Pavel Hajný, jehož tým mohl vyrovnat krátce po změně stran, ale po byl to znovu Pyclík, jenž mířil hlavou po centru Wolfa nad branku Smětáka.

Poté se však znovu hrálo převážně mezi oběma šestnáctkami a Havířovští už Nový Jičín nepouštěli k vážnějším šancím. V 67. minutě naopak domácí podnikli zdařilý kontr, který zakončil gólem na 2:0 kapitán Wojnar.

„Bohužel jsme si už pak nic vážného nevytvořili. Mohli jsme vyrovnat na začátku druhého poločasu, ale pak už měl územní převahu Havířov. Z toho pak pramenil druhý gól.Soupeř dal dva góly, takže vyhrál zaslouženě,“ konstatoval po první jarní porážce kouč FK Nový Jičín.

Novojičínští však rozhodně neskládají zbraně, neboť boj o postup do MSFL je stále otevřený. O akciích Hajného družiny hodně napoví už následující dny, ve kterých čekají Nový Jičín dvě důležitá domácí utkání.

Už ve středu (17.00) dorazí na novojičínský trávník ve vloženém kole šestý Slavičín, jenž má na svém kontě jen o pouhé dva body méně než Nový Jičín a v neděli v 17 hodin pak přijde na řadu šlágr kola, ve kterém tým kapitána Švece vyzve vedoucí Ústí. 

„Tabulka je strašně vyrovnaná, takže jedeme dál. Je to pořád zamotané, protože je tam natěsnáno šest týmů, takže to bude ještě velmi zajímavé. Postupně určitě někdo odpadně, ale doufám, že to nebudeme my,“ přeje si Hajný.


MFK HAVÍŘOV– FK NOVÝ JIČÍN 2:0 (1:0)

Branky: 45. Lišaník, 67. Wojnar. Rozhodčí: Koláček – Broskevič, Trigas. ŽK: L. Skoupý, Wojnar, Zupko, Lišaník, Förster – Pyclík. Diváci: 410.

FK Nový Jičín: Ognyanov – Wolf, Malina, Javorek, Macíček – Kalich (78. Urbanovský), Švec, Juříček, Staněk (68. Kiss Farkas) – Opatřil – Pyclík. Trenér: Hajný.