Přestože se Odrám podařilo patnáct minut před koncem utkání srovnat, výsledek 1:0 pro Libhošť z prvního utkání finále určil jasného vítěze. Po utkání se z kabiny domácích ozýval vítězný pokřik za znění písně We are the champions od známé skupiny Queen.

Právě Pavel Čapka, alias Čap, se tak stal zlatým střelcem. Jeho trefa znamenala, že se pohár po mnoha letech zabydlí v síni slávy FC Libhošť. Požádali jsme jej proto o krátký rozhovor.

Odry vás v první půli svou aktivitou asi nemile překvapily…

Určitě to bylo těžké utkání. Navíc proti Odrám jsme hráli třetí zápas během dvou týdnů. To se pak těžko vymýšlí něco nového. Odry měly trochu pozměněnou sestavu, na naší straně stálo, zvláště pak v první půli, štěstí. Ale objektivně, pokud bychom v první části dostali tři branky, určitě by to utkání bylo o něčem jiném.

Vy jste měli všeho všudy dva útoky, z nichž padla jedna branka, takže produktivita byla více než dobrá…

Nyní máme formu. Dařilo se nám v poháru a také v soutěži nám to v útoku docela klape, nemluvě o tom, že jsme ještě nedostali branku. Tedy až nyní v poháru. V každém případě dnes to bylo utkání gólmana Peti Martinovského. To on nás podržel.

Dal jste branku, která nakonec znamenala zisk poháru…

Neměl jsem moc času na přemýšlení. Věděl jsem, že není důležité dát bůhví jakou ránu, ale hlavně jsem chtěl trefit bránu. Přehodil jsem si obránce a hned jsem vystřelil. Gólman si trochu povyběhl, takže to zapadlo hezky k tyči.

Druhá půle pak byla vyrovnanější…

To sice ano, ale stále jsme cítili, že nám to nejde. V mistráku hrajeme daleko důrazněji a předvádíme lepší hru. Navíc, na řadě byly Odry, ty potřebovaly dát branku, aby měly vůbec naději. Sice ji daly, ale přes hektický závěr už více nestihly.

Podepíše se pohárové utkání nějak na soutěži?

Myslím, že ne. V poháru se přeci jenom hraje jinak než v mistrovských zápasech. V soutěži se navíc nyní vezeme na vítězné vlně a zatím to jde.

Čím si vysvětlujete, že je letošní sezona v I. B třídě jiná než třeba loni?

Určitě nám hodně pomohl návrat bráchy (Zdeněk Čapka se vrátil do mateřského Libhoště po angažmá v Příboře a Sedlnici) a Jardy (Jaroslav Čapka přišel také zpět do Libhoště po mnohých angažmá. Naposledy zkoušel štěstí v zahraničí – pozn. red.). Sestava je nyní sehraná, sedíme si a klape nám to.