Přípravu na novou sezonu začne tým kapitána Bajera v pondělí 14. července. Zda u toho bude i trenér Pavel Pumprla, by se mělo rozhodnout v nejbližších dnech při zasedání výboru novojičínského FK.

Sezonu jste nakonec ukončili na 9. místě. Jak hodnotíte její jarní část?

Spokojený jsem pouze s domácími zápasy. Samozřejmě až na poslední duel s Petrovicemi (Nový Jičín prohrál 3:5). Co se týče venkovních zápasů, tam je nespokojenost velká. Jsem zklamaný taky ze závěru soutěže, kdy se nám v posledních třech kolech nepodařilo bodovat.

Čím to, že se týmu závěr sezony vůbec nevydařil?

Jednak to bylo způsobené tím, že jsme v Hranicích odehráli utkání s lavičkou, protože jsme měli nějaká zranění a třeba Rybařík byl pracovně mimo. Hráče ze základní sestavy se nám nepodařilo nahradit. I když byl první poločas dobrý, tak ve druhém poločase jsme chybovali a Hraničtí si vítězství určitě zasloužili.

V následném domácím duelu s Petrovicemi jsme měli i trochu smůly, protože jsme si dali v podstatě dva vlastní góly a neproměnili jsme řadu šancí. V posledním utkání v Otrokovicích šlo domácím o záchranu, a i když to bylo vyrovnané, tak jsme šance, na rozdíl od domácích, neproměnili, a navíc jsme dohrávali v deseti.

Ukázalo se, že v obraně chyběl Malina, a když dostali příležitost hráči z lavičky, tak prostě nepřesvědčili a nechopili šanci za pačesy.

Zatímco v tabulce domácích utkání jste obsadili 5. místo, ve venkovních střetnutích jste byli s osmi body nejhorším týmem celé soutěže. Čím si to vysvětlujete?

V každém venkovním utkání jsme odehráli vždycky jeden poločas dobrý, ať už první nebo druhý, a ten další poločas byl z naší strany vždycky velice špatný. To si myslím, že bylo rozhodující. Taky jsme venku, na rozdíl od domácích zápasů, zbytečně pouštěli soupeře do řady šancí.

Se kterým utkáním jste byl v jarní části soutěže nejvíce spokojen?

Co se týká nasazení, bojovnosti i herního projevu, tak si myslím, že to byly dva domácí zápasy proti Havířovu a Slavičínu. K tomu by se dal přirovnat i zápas s Přerovem, protože soupeř byl velice kvalitní. Venku se nám podařil jediný zápas v Opavě, který skončil remízou. Domácí na naši branku bohužel do minuty odpověděli, ale i bod byl proti takovému soupeři cenný.

Na který duel byste naopak nejraději zapomněl?

Tak to byl určitě zápas v Dolním Benešově, kde to z naší strany nebylo vůbec dobré. K tomu musím přidat taky poslední zápas sezony v Otrokovicích.

Soutěž vyhrála farma druholigového Frýdku-Místku z Lískovce, která však postup odmítla, a do MSFL tak postoupila opavská rezerva. Bylo lískovecké vítězství zasloužené?

Lískovec jsem na jaře neviděl, protože jsme s ním první jarní kolo odehráli už na podzim, kde jsme prohráli 0:3, i když to tehdy neodpovídalo průběhu hry. Ale podle mého vyhráli nakonec po zásluze, protože měli na jaře opravdu dobré výsledky.

Divizní nováčci: Velké Karlovice, Kozlovice, Rýmařov a Vítkovice

Fotbalisté Lískovce, kteří jsou farmou druholigového Frýdku-Místku, se po vítězství v divizní skupině E do MSFL nakonec nepřihlásili. Lískovečtí tak i v nadcházející sezoně budou působit ve čtvrté nejvyšší republikové soutěži.

Jak vyplynulo z losovacího aktivu moravských soutěží, který proběhl v Olomouci, není to jediná změna v předpokládaných postupech či sestupech.

Na listině účastníků Moravskoslezské fotbalové ligy pro sezonu 2014/15 figurují tři nováčci, a to Vyškov, Líšeň a Opava B. Vyškov coby vítěz divize D měl automaticky právo na postup, Líšeň získala účast ve vyšší soutěži mimo pořadí.

Brněnský klub využil jednak odstoupení Mikulovic z MSFL, jednak také faktu, že druhé v divizi D Rosice i třetí Vrchovina postup neakceptovali. Na start ve třetí nejvyšší soutěži rezignoval také vítěz divize E Lískovec. Nahradí jej opavská rezerva, v uplynulém ročníku druhý celek divize E.

Z MSFL sestupující Žďár nad Sázavou a pět krajských vítězů doplní divizní sestavu v příštím ročníku moravských divizí. K nim přibyl i druhý celek Moravskoslezského krajského přeboru MFK Vítkovice. Jedná se o klub, který vznikl fúzí FC Vítkovice a VOKD Poruba.

Nahradí Karvinou B, která v divizi původně měla zůstat díky tomu, že nikdo z dalších celků Olomouckého krajského přeboru nechtěl zaujmout místo po Mikulovicích, které se nepřihlásily ani do divize, ale právě až do krajského přeboru Olomouce. Karvinský klub se ze soutěže odhlásil a podle předběžných informací se nepřihlásí ani do MS krajského přeboru, což znamená, že B-tým ruší.

Žádné další změny už v divizi nenastaly. Z I. A třídy, tak do Krajského přeboru postoupí ještě jeden celek.

A nyní organizačně: na rozdíl od českých republikových soutěží se MSFL i obě moravské divize vrátí k možnosti střídat během utkání nejvýš tři hráče. „Platí to pro soutěže mužů a přála si to tak většina klubů. Proto jsme to odsouhlasili," řekl ČTK předseda Řídící komise pro Moravu při FAČR Pavel Blaha.

Připomněl rovněž, že farmu nelze od příštího ročníku schválit mezi kluby třetí nejvyšší soutěže a divizí, což platí i pro Čechy. Nově však lze uskutečnit tento vztah mezi celky z republikové a krajské soutěže.