„Na divizi jsme připraveni, jak hráčsky, tak i po finanční stránce. Postoupit chceme,“ říká rázně šéf a trenér Bílovce. Jeho týmu patří v tabulce krajského přeboru první příčka. V těsném závěsu, s jednobodovou ztrátou číhají další dva dravci – Břidličná a Krnov.

„Vůbec si nepřipouštíme variantu, že by se nehrálo. Je mi jasné, že vše se dohrát nestihne. Ale když začneme dohrávat patnáctého května podzim, tak se s vloženými duely stihne i pár utkání z jarní části, tak ať je soutěž, co nejvíce regulérní,“ přemýšlí nahlas bílovecký kouč.

„Rádi bychom začali na začátku května s plnohodnotnými tréninku. K tomu potřebujeme odehrát i nějaké to přípravné utkání. Přece jenom nesehranost bude velká. To ale bude problém všech týmů,“ poznamenal Peter Šloff.

Bílovec už loni vedl po podzimu krajský přebor, nakonec ale koronavirus soutěž předčasně ukončil a postupový sen se klubu rozplynul jako pára nad hrncem. „Už to zažít nechceme. Klidně bych byl pro, ať se divize rozšíří. Je v ní jen čtrnáct týmů,“ nabízí Peter Sloff řešení.

Bílovečtí se momentálně připravují individuálně. „Jinak to ani nejde. Snad v květnu začneme, jak za starých časů,“ zakončil Šloff.