Tým trenéra Podveského odehrál celkem čtyři přípravná utkání. Na úvod porazil vítkovický dorost U19 8:2, prohrál ve Fryčovicích 3:4, přehrál Tichou 5:3 a naposledy prohrál doma s Ostravou Jih 3:4.

„Z přípravných utkání máme rozpačité pocity. Dali jsme dost branek, protože chceme hrát více útočně, ale na druhou stranu jsme i hodně branek obdrželi. Takže to budeme muset ještě vylepšit," připomněl přestřelky z přípravy trenér Petřvaldu na Moravě Pavel Podveský a jedním dechem dodal: „Na tréninky chodilo celkem dost hráčů, i když času v letní přípravě moc není."

Petřvaldský trenér si nejvíce pochvaloval první půli proti Ostravě Jih, kterou jeho tým vyhrál 2:0.

„Ve druhém poločase se to ale zlomilo. Chceme hrát více útočně a agresivněji směrem dopředu, uvidíme, jak se nám to bude dařit. Mistráky jsou vždycky něco jiného než příprava," poznamenal kouč Petřvaldu na Moravě.

Z kádru odešel stoper Martin Jaroš, jenž zamířil k nováčkovi krajského přeboru z Čeladné. Hostování v Ostravě Jih se pak změnilo v přestup u Noštinského a stejným směrem má namířeno Válek.

V jednání je pak ještě setrvání čtveřice Kožar, Avetisyan, Ručka a Müller. Do týmu naopak přišli brankář Vidlička z Polanky, Prudký z Kozlovic, který už v Petřvaldu hostoval vloni na podzim, a Němec z vítkovického dorostu. V jednání je ještě příchod Richtera z Kateřinic, jenž strávil jaro v Hrabové.

„Nechceme mít žádné starosti se záchranou a chtěli bychom se pohybovat ve vyšší polovině tabulky," řekl ke klubovým ambicím Podveský, podle nějž budou hrát v popředí tabulky celky Starého Města nebo Brušperku. (dtb)

TJ PETŘVALD NA MORAVĚ

Změny v kádru
Přišli: Vidlička (Polanka), Prudký (Kozlovice), Němec (Vítkovice), J. Richter (Kateřinice v jednání).
Odešli: M. Jaroš (Čeladná), Válek (Ostrava Jih v jednání).

Kdy dojde na podzimní derby?
Sobota 27. srpna, 17.00 Veřovice Libhošť
Neděle 9. října, 15.00 Petřvald n. M. Libhošť
Neděle 23. října, 14.00 Petřvald n. M. Veřovice