Do vedení se dostal Petřvald zásluhou Válka, ale domácí Causidisem a Minaříkem do přestávky vývoj zápasu otočili. Hosté měli více ze hry, ale stál proti nim výtečný gólman Kulhánek. Ten měl plno práce i ve druhé půli. Nestačil až na střelu Piačka čtvrt hodiny před koncem. Rozhodnutí pak chvíli nato přinesla proměněná šance Jiřího Huvara.

„Kdyby to skončilo 15:2, tak by nikdo nic nemohl říct. Šancí jsme měli na čtyři zápasy,“ popsal předseda petřvaldského klubu Tomáš Klečka s tím, že hráči brali zápas spíše jako zábavu. „Bylo navíc horko a ani hřiště nebylo nejlepší. Byl to dost hrbolatý terén, navíc hřiště bylo menší,“ zmínil se. Před semifinálem hovořil Klečka o tom, že cílem mužstva v poháru není pouze zvítězit. „Nic neměníme, ani po postupu do finále. Nechceme udělat ostudu okresu,“ poukázal.
Finálový duel Petřvald na Moravě – Háj ve Slezsku se odehraje příští středu 4. června na neutrálním hřišti v Dolní Lhotě.

TJ COMFORT Dobratice – TJ Petřvald na Moravě 2:3 (2:1)

Branky: 25. Causidis, 37. Minařík – 10. Válek, 75. Piaček, 78. J. Huvar.
Petřvald na Moravě: M. Konečný – Piaček, J. Musil, Jaroš, L. Sedláček – Ctiburek (68. Fubšo), Válek, Havránek, J. Tyleček – J. Huvar, R. Huvar.