I. A TŘÍDA, SK. B

Jak už jsme vás informovali krátce po startu zimní přípravy, fotbalisté Petřvaldu na Moravě půjdou do jarní části s novým trenérem, Pavlem Podveským, který má za sebou trenérské působení ve Vítkovicích a před pár roky vedl v I. A třídě také Libhošť. V klubu je prozatím domluven do léta. Nahradil tak Zdeňka Huvara, jenž u mužstva na vlastní žádost skončil v závěru podzimní části, kdy mužstvo přebral asistent Jaroslav Tyleček, který u týmu stále působí.

FC BÍLOVEC V sobotním vydání Novojičínského deníku naleznete náhled do přípravy, změny v kádru a ambice u jediného novojičínského zástupce ve vedlejší skupině I. A třídy, fotbalistů Bílovce.

Útočník Jiří Huvar bude i v jarní části nadále hostovat na Hukvaldech a klub naopak prodloužil hostování nejlepšímu podzimnímu střelci Jiřímu Malúši z Příbora. Z hostování se vrátila dvojice Galásek, Mácha a jako poslední posílil Petřvaldské útočník Coufal z Markvartovic. Z hostování Jana Sedláčka z Kateřinic nakonec sešlo. „Zatím si ze zdravotních důvodů dává pauzu a v létě se uvidí, co dále," vysvětloval předseda klubu Tomáš Klečka. V předposledním přípravném utkání si Petřvald vyšlápl na účastníka krajského přeboru a porazil Brušperk 3:0. V poslední generálce pak tým nového trenéra Podveského přestřílel Jistbeník 6:3.

„V posledních dvou zápasech už byly náznaky toho, co bychom chtěli na jaře předvádět. Určité fáze zápasu už byly trošku podle našich představ, ale stále je tam ještě hodně rezerv a právě na tom chceme ještě zapracovat," přiznal kouč Petřvaldu na Moravě Pavel Podveský. „David Coufal se v posledním zápase zranil, tak uvidíme, jestli bude vůbec do prvního mistráku připraven," dodal Podveský, jenž je s mužstvem od začátku zimní přípravy.

„Cílem je samozřejmě záchrana soutěže. Chtěli bychom, aby to bylo podpořeno i slušným kombinačním, a pokud možno aktivním, fotbalem, který se bude líbit nejenom samotným hráčům, ale splní i očekávání fanoušků. To je tedy takový náš druhý cíl. Otázka je, který z nich bude těžší," dodal s úsměvem nový trenér po podzimu dvanáctého celku tabulky, jenž si moc dobře uvědomuje, jak důležitý vstup do jara bude. „Myslím si, že první tři zápasy nám ukáží, jestli jsme schopni cíle realizovat, nebo se budeme trápit. Máme soupeře kolem nás a výsledky nám hodně naznačí o našich ambicích," uzavřel trenér. Petřvald zahajuje jaro v neděli v 15.30 domácím utkáním proti Raškovicím, které na podzim posbíraly o pouhé dva body více.

TJ PETŘVALD NA MORAVĚ 12. místo, 12 bodů 
Přišli: Roman Galásek (Hukvaldy), Svatopluk Mácha (Jistebník), David Coufal (Markvartovice)
Odešli: Martin Jaroš (Brušperk), Marek Paulus, Ondřej Koprajda (oba Vratimov).

Ze Sládečka je hrající trenér

Řada změn se během zimní přestávky udála v kádru frenštátského Beskydu. Na trenérském postu skončil bývalý dlouholetý trenér Hradce nad Moravicí Karel Štěpán a spolu s ním už nebude v dresu Beskydu pokračovat ani zkušený forvard Martin Prohászka, jenž se na podzim trefil šestkrát, a stejně tak ani opavský stoper Radek Kuděla. Jak jsme vás před nedávnem informovali, činnost ve frenštátském fotbale ukončil rovněž dlouholetý funkcionář klubu Pavel Měrka, který však bude, dle svých slov, pravděpodobně na zápasy Frenštátu jezdit i nadále.

Frenštát se závěrem zimní přípravy porazil FC Libhošť 2:0, Kozlovice 7:4 a o víkendu prohrál v Rožnově s tamním účastníkem krajského přeboru Zlínského kraje 1:3. K odchodům se přidal ještě Adam Marek, jenž se vrátil do mateřských Kunčic, a v divizním Novém Jičíně hostuje na jaře nejlepší podzimní střelec týmu, útočník Pavel Klimpar.

Do branky se po půl roce vrátil Vladimír Pešák a na hostování z Frýdlantu přišel Fajčák. „Vrátil se ještě Adam Plachký, jenž pracoval v Rakousku, a který už v klubu kdysi působil. Nyní čekáme, než se vyřídí jeho transfer. Chtěli bychom co nejdříve uhrát potřebný počet bodů, ať můžeme hrát klidný střed tabulky. Na postup už to nebude, ale určitě nechceme mít do posledního kola záchranářské starosti," vyjádřil se stoper Radim Sládeček, jenž před sezonou přijal funkci hrajícího trenéra. V jarních utkáních dostanou určitě příležitost také frenštátští dorostenci. „Určitě je budeme využívat. Je tam mladý Pazderka, který je docela šikovný, Matúš, dále Bartoň, který je po zranění, a také Skoupil, jenž je ale momentálně zraněný," vypočítával hrající trenér Beskydu, který začíná jaro zítřejším soubojem ve Stonavě.

SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. 6. místo, 19 bodů
Přišli: Vladimír Pešák (Dobrá), Daniel Fajčák (Frýdlant nad Ostravicí), Adam Plachký.
Odešli: Pavel Klimpar (Nový Jičín), Adam Marek (Kunčice pod Ondřejníkem), Tomáš Čuport (Bordovice), Petr Tesarčík, Martin Prohászka.

Veřovice s nezměněným kádrem

S naprosto totožným kádrem bude do odvetné části soutěže vstupovat nováček soutěže z Veřovic. Klub prodloužil hostování u Mičky z Kopřivnice i Beneše z Lichnova, a trenéru Štěpánovi tak nebude chybět žádný z hráčů podzimního kádru. „Chodil s námi ještě trénovat Tomáš Křížek z Nového Jičína, který je věkem ještě dorostenec, ale v létě přechází do mužů. Bydlí ve Veřovicích a jeho případné angažmá budeme řešit. Je to mladý kluk a jeví se solidně. Mladé kluky potřebujeme, hlavně ty, kteří mají zájem," sdělil trenér AFC Veřovice Ladislav Štěpán.

Veřovický celek v posledních dvou přípravných utkáních podlehl Bílovci 2:3 a Kopřivnici 1:2. „Závěr přípravy nám nevyšel tak, jak bychom si představovali. Roli v tom hrála i směnnost, zranění, někteří kluci byli na lyžích v Alpách, takže jsme to prostřídávali, ale o tom fotbal je. V kádru máme zhruba šestnáct hráčů, kteří musí v případě potřeby zaskočit. Ale hlavní problém, se kterým se potýkáme, je ten, že spálíme spoustu šancí. Na umělce v Bílovci jsme v závěrečné čtvrthodině hráli vynikající fotbal, ale nastřelili jsme břevno a nedali jsme vyloženou šanci do prázdné branky, a to je zkrátka náš velký problém. Doufám, že se startem mistrovských zápasů se to otočí a konečně se k nám štěstěna obrátí čelem," věří v lepší produktivitu týmu šéf veřovické střídačky.

Veřovice by se v jarní části sezony 2013/2014 rády pohybovaly v klidných vodách tabulky.

„Hlavní je vyhnout se sestupovému pásmu. Ze začátku je potřeba uhrát deset, dvanáct bodů a chtěli bychom hrát líbivý fotbal, který by se lidem líbil tak, aby nás chodili diváci podporovat. Doufám, že nám to vyjde," přeje si Ladislav Štěpán, jenž byl na únorovém vyhlášení ankety Sportovec Novojičínska 2013, které se konalo v kopřivnickém kulturním domě, oceněn v kategorii trenér mezi trojicí nejlepších. Veřovice čeká jarní start zítra, na hřišti Dolní Datyně.

AFC VEŘOVICE 5. místo, 20 bodů
Přišli: -. Odešli: -.