Soubor trenéra Podveského sehrál v zimním období celkem sedm přípravných utkání, z nichž se z vítězství radoval ve dvou případech.

Přípravná utkání TJ Petřvald n. M.:Fulnek 0:2,
Pustá Polom 2:4,
Ostrava-Jih 1:3,
Skotnice 5:1,
Libhošť 2:2,
Studénka 4:2,
Kateřinice 2:2.

„Ale to bylo pouze se soupeři z nižších soutěží. V žádném z těch utkání jsme nehráli podle mých představ. Zimní přípravu bych rozdělil do dvou fází. Pokud jde o samotnou tréninkovou náplň, tam jsme splnili, co jsme chtěli, akorát to bylo někdy horší s docházkou. Od samotných zápasů jsem pak čekal více, ale bylo to hlavně o zkoušení. Zkoušeli jsme i různé změny postů, trošku změny v rozestavení, což po této stránce splnilo svůj účel. Zjistili jsme, že můžeme použít více variant. Herně a výsledkově se nám ale utkání moc nepodařila," nahlédl do průběhu přípravy trenér Petřvaldu na Moravě Pavel Podveský.

V týmu už pro jaro nefiguruje Válek, jenž odešel do Brušperku, ani Mičaník. Posilami jsou pak Ručka z Brušperku a Prudký z Kozlovic.

„Ještě zkoušíme dotáhnout do konce příchod útočníka Zdobnického, který byl nějaký čas zraněný a je tuším odchovancem Vítkovic. V jednání je také ještě příchod Pivka," dodal Podveský, jemuž dělá radost uzdravující se trio Václav Jaroš, Šarina a Chrašč.

Petřvaldští, jejichž nejlepším střelcem přípravy byl čtyřgólový Marek Hýl, se na podzim potýkali s nevyrovnaností výkonů, což by na jaře rádi změnili.

„Hlavně chceme stabilizovat naši výkonnost. Se špičkou tabulky jsme moc bodů neztratili a v těžších zápasech jsme hráli slušný fotbal. Neříkám, že celé zápasy, ale podstatnou část. Ale nechceme dopustit, abychom jeden zápas zahráli dobře, a další pak skoro katastrofálně," zdůrazňuje lodivod Petřvaldu na Moravě.

„Také bychom chtěli hrát dynamičtěji, a jak se říká, s větším tahem na branku. I tomu jsme se věnovali, ale uvidíme, jaké jsou naše limity. Mistráky jsou o něčem jiném, a já věřím, že to tak budou vnímat i hráči. Doufám, že potrápíme každý celek v soutěži a s tabulkově nižšími soupeři se vypořádáme lépe než na podzim," přeje si Podveský.

Jarní derby v I. A třídě, sk. B:

19. dubna, 16.00

Frenštát p. R. - Veřovice

23. května, 17.00

Veřovice - Petřvald n. M.

31. května, 17.00

Petřvald n. M. - Frenštát p. R.

Podzimní výsledky derby:

Veřovice - Frenštát p. R. 0:3

Petřvald n. M. - Veřovice 1:0

Frenštát p. R. - Petřvald n. M. 2:2