„Soupeř se na nás dobře připravil. Hrál organizovaně. Výborně mu pracovala defenzíva,“ chválil hájecké fotbalisty trenér Petřvaldu Leon Dostalík. Do zápasu přitom favorit vstoupil aktivně, měl balon více na svých kopačkách. „Prvních dvacet minut jsme měli převahu. Dostali jsme se do dvou náznaků šancí. Bohužel gól jsme nevstřelili,“ litoval šéf domácí lavičky. „Věděli jsme, že Petřvald má ve předu velkou kvalitu. Dobře jsme se připravili na jejich dva útočníky Maceje s Kovaříkem. Změnili jsme i rozestavení. Oba naši stopeři jim nedali vůbec prostor. Hlavně Malúš mile překvapil. Na stoperu to byla jeho premiéra,“ pochvaloval si hájecký kouč Michal Janík. Jeho tým se snažil hrozit z brejků. „Měli jsme dvě brejkové situace, do kterých se dostali Ivan s Krejčím. Ani jedna nám ale nevyšla. Nezvládli jsme finální fázi,“ litoval trenér hájeckého výběru.

Očekávalo se, že ve druhém poločase se ofenzivní mašina Petřvaldu rozjede. Opak byl ale pravdou. „Z naší hry se vytratila kombinace. Nebylo to vůbec dobré. Ve druhém poločase jsme měli nějaké náznaky šancí. Ale nic stoprocentního,“ přiznal Leon Dostalík.

Nový Jičín uhrál s Rýmařovem bod.
Adrian Hub chytil dvě penalty, Nový Jičín urval v deseti cenný bod

Na konci utkání mohl udeřit Háj. Do brejku se dostal Freit. Ale ani z tohoto mráčku nezapršelo. „Nakonec jsme mohli i vyhrát. Kromě brejku Freita, měl dobrou šanci ještě Malúš, který se objevil před ležícím brankářem. Na druhou stranu bod musíme brát. Petřvald patří k velkým favoritům soutěže. Navíc má výbornou ofenzívu. My jsme zápas zvládli s nulou, a to mě moc těší,“ podotkl Michal Janík.

„Klukům nemohu vytknout nasazení. V tomto směru to bylo dobré. Nicméně jsme nemohli praktikovat naši hru. Přišlo mi, že v závěru jsme se báli o výsledek. Pozitivem je nula vzadu. Když to shrnu, tak bod bereme,“ zakončil Leon Dostalík.

Petřvald na Moravě – Háj ve Slezsku 0:0
Rozhodčí: Banot – Pasterčák, Jurygáček. ŽK: Eršil, Urbančík, Freit, Komárek, Regec. Diváci: 180.
Petřvald na Moravě: Ognjanov – Kouřil, Taraba, Novák, R. Huvar (61. Buryan) – Dujsík, Plešek (78. Vrzal), Talián, Macíček (61. Ciesarik) – Macej (70. J. Huvar), Kovařík. Trenér: Leon Dostalík.
Háj ve Slezsku: Virec – Blažej, Konvička, Malúš, Ivan – Lampa (60. Regec), Míšanec (46. Strakoš), Urbančík (60. Keller), Eršil (68. Komárek), Krejčí – Jančík (60. Freit). Trenér: Michal Janík.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...