Fotbalisté Petřvaldu na Moravě hostili v posledním podzimním kole I. A třídy, sk. B, na vlastním trávníku před utkáním poslední Dolní Lutyni. Podveského celek minule v závěrečných minutách vybojoval cenný bod na hřišti Frenštátu pod Radhoštěm, ale závěrečný podzimní mač nezvládl a doma prohrál 2:5.

Hosté, kteří přijeli do Petřvaldu pouze s jedním náhradníkem, se ujali vedení už ve 4. minutě. Petřvaldští se poté dostávali na útočnou polovinu především po své pravé straně, ale centry nenacházely své adresáty.

Pro domácí bylo ještě hůře, když ve 24. minutě, po tečované střele, inkasovali podruhé. Poté mohl Petřvald dostat do kontaktu Malúš, jenž v minulém kole vyrovnával ve Frenštátě na 2:2, ale v tomto případě mířil pouze do brankáře hostů. „Hráči zřejmě podlehli dojmu, že soupeř byl před utkáním na posledním místě, a nastoupili jsme velmi nekoncentrovaně.

Hráči si neplnili úkoly, které jsme si řekli v kabině, a nechávali jsme otevřený prostor uprostřed hřiště, čehož soupeř v prvním poločase stoprocentně využil," řekl trenér Petřvaldu Pavel Podveský, jenž už v poločase udělal tři změny. Domácí zmar z prvního poločasu pak hráči Dolní Lutyně dokonali krátce po půlhodině hry, kdy střelou z dálky zvýšili na 3:0.

Petřvald do druhé pětačtyřicetiminutovky přeskupil řady, začal mít převahu a dostával se do šancí, Marek Hýl ani Martin Jaroš však své příležitosti nevyužili. Kromě Musila a Martina Jaroše nastoupil do druhé půle také brankář Klečka.

„Kotrba, který nás v minulých zápasech podržel, tak měl minimálně na jednom gólu svůj podíl viny," uvedl k přestávkovým změnám kouč Petřvaldu. Domácí příznivci se dočkali až v 74. minutě, kdy se pohotovou střelou prosadil Marek Hýl. V 84. minutě pak zadělal na drama domácí kapitán Radek Huvar, jehož hlavička zblízka znamenala snížení už na 2:3. Alespoň bodu se však Petřvald nedočkal a v závěrečných minutách ještě dvakrát inkasoval.

„Je to pro nás hořká porážka na závěr podzimu. Vrhli jsme pak všechny síly do útoku, abychom zápas alespoň zremizovali, ale umožnili jsme soupeři v posledních minutách přečíslení, čehož využil. Zápas jsme prohospodařili v prvním poločase. Přes zimu máme o čem přemýšlet, především o přístupu hráčů k utkáním proti papírově slabším soupeřům, ve kterých jsme ztratili nejvíce bodů," mrzelo Podveského. (dtb)

TJ Petřvald na Moravě - TJ Sokol Dolní Lutyně 2:5 (0:3)

Branky Petřvaldu: Marek Hýl, R. Huvar.

Petřvald n. M.: Kotrba (46. Klečka) Kotek, Šarina (82. Tyleček), Martin Hýl, R. Huvar Válek, Marek Hýl, Noštinský (46. M. Jaroš) Augustýnek, Malúš (46. Musil), V. Jaroš. Trenér: Pavel Podveský.