„Balon je kulatý, takže někdy stane, že nečekaně prohrajete. Porážka s Brušperkem ale mrzí dvojnásob. Zklamání je obrovské,“ přiznal trenér Petřvaldu Jiří Halamíček. Favorit začal přitom dobře. V 16. minutě dobře zakombinovali Plešek s Barkovem, druhý jmenovaný našel Dujsíka a ten zakončoval na zadní tyči – 1:0. Neuběhly ani čtyři minuty a bylo srovnáno. Švec s brankářem Rozsypalem vyřešili špatně malou domů a Merta dával na 1:1. „Zbytečná branka. Soupeři jsme ji doslova darovali,“ zlobil se domácí stratég. Favorit brzy na to přidal druhou branku, trefil se Kovařík. „Gól nebyl pro ofsajd uznán,“ podotkl Jiří Halamíček. Šest minut před pauzou si s domácí obranou pohrál Merta a Brušperk vedl. Petřvaldští pak inkasovali ještě branku a do šatny a bylo to 1:3.

Házenkáři Kopřivnice úvodní odvetu čtvrtfinále extraligy v Praze prohráli 23:27, ale ve druhé Duklu porazili 32:29. Stav série play-off je vyrovnaný 2:2 na zápasy, o postupu se rozhodne 2. dubna na kopřivnické palubovce.
Podívejte se: Kopřivnice odvrátila mečbol Dukly, rozhodne se na její palubovce

S napětím se tak čekalo, co přinese druhý poločas. „Mysleli jsme pozitivně. Věřil jsem, že se bude v našich silách výsledek otočit,“ podotkl Jiří Halamíček. „Vytvořili jsme si převahu i šance. Gólovek jsme měli opravdu spousty,“ pokračoval kouč Pávů. V 70. minutě vstřelil branku naděje Jan Plešek. „Další gól jsme už nedali. Je to velká škoda. Doma body ztrácet nemůžeme,“ zakončil Jiří Halamíček.

Petřvald na Moravě – Brušperk 2:3 (1:3)
Branky: 16. Dujsík, 70. J. Plešek – 19. a 39. Merta, 44. Gula. Rozhodčí: Švec – Šištík, Čuba. ŽK: Kovařík – Velčovský, Kutač, Gula. Diváci: 300.
Petřvald na Moravě: Rozsypal – Huvar (46. Buryan), Švec, Taraba, Ciesarik – Dujsík, Vengřinek, J. Plešek, Barkov (46. Macíček) – Bernatský (76. Urban), Kovařík. Trenér: Jiří Halamíček.