Předchozí dva ročníky turnaje měly jednoho vítěze, jímž byl ostravský tým 1. FC Chachaři Ostrava 2007. Chachaři letos přijeli do Hladkých Životic opět. Dorazili v jednotných tričkách s nápisy „Dva ročníky, jenom jeden vítěz. Hladké Životice – Turnaj Chacharů" vyzkoušet hattrick, který jim však nevyšel.

„Jsme rádi, že i přes velké horko, se na náš turnaj sjelo třicet týmů z celého kraje," uvedla předsedkyně pořádající TJ Niva Hladké Životice, Danuše Starečková. „Velmi nás překvapili Chachaři, kteří mi předali své tričko s nápisy, jako poděkování a důkaz toho, že k nám jezdí rádi. Máme s nimi dobré vztahy, přáli jsme jim třetí výhru, ale tím, že vyhráli naši kluci, to všechno, samozřejmě, nabralo úplně jiný směr. To totiž nečekal nikdo, ani ve snu," dodala organizátorka.

Vítězem se tedy stalo domácí družstvo SDC Colpo Rapido, na druhém místě skončil tým Young Boys Nový Jičín a třetí se umístili jakubčovičtí Loupežníci. Všechny trofeje tedy tentokrát zůstaly v novojičínském okrese. Vyhodnoceni byli také jednotlivci. Nejlepším brankářem byl vyhlášen gólman vítězů, Martin Šlosarčík, který odchytal všechny zápasy s čistým kontem, své jediné dvě branky inkasoval až ve finálovém zápase. Střelcem turnaje se stal Aleš Michálek a jako nejlepšího hráče, za týmovou hru a fair play, vybrali rozhodčí Petra Šťastného, oba z týmu Loupežníků.

„Jako každoročně byli vítězové oceněni finanční odměnou a věcnými cenami. Tým na prvním místě obdržel pět tisíc korun, druzí tři tisíce a třetí družstvo tisíce dva. Letos se turnaj obešel bez větších zranění, která nás provázela loni," řekla pořadatelka a uzavřela:

„Děkujeme všem zúčastněným hráčům, rozhodčím, sponzorům i divákům a všechny zveme na turnaj v příštím roce, v jehož tradici chceme pokračovat."

Danuše Starečková