Po přerušení čtyřzápasové série porážek, kterou prolomili při domácím vítězném utkání proti Dolnímu Benešovu, cestovali fotbalisté Nového Jičína na půdu posledního Vsetína, kde dokázali především díky velmi dobrému prvnímu poločasu zvítězit stejně jako před týdnem 3:1. Jako první zahrozili domácí Valaši, ale novojičínská defenziva v čele s pozorným Šromem si se soupeřovy rohy poradila. To Pejšova družina byla v první šanci dokonale úspěšná, když se po akci Lokši a zpětné přihrávce mladíka Hrubého, jenž nastoupil poprvé v sezoně v základní sestavě, dostal k míči Švancer, jehož ukázková rána téměř z pětadvaceti metrů vyhnala pavouky z branky domácího brankáře Obra. Vsetín pak mohl přijít s odpovědí zásluhou Valigůry, ale ten ve dvou případech neuspěl. Po půl hodině hry se pak hosté marně dožadovali penaltového zákroku po faulu na Lokšu, ale novojičínský střelec si vše vynahradil hned za chvíli. Juříček posunul míč na Kalicha, jenž našel mezi stopery právě nabíhajícího Lokšu, který si v takovýchto situací ví rady a Nový Jičín tak vedl již 2:0.

PEJŠA: PŘIŠLA ZBYTEČNÁ KOMPLIKACE

Po návratu z kabin se Procházkovi svěřenci, bojující o divizní příslušnost, do soupeře pořádně obuli a především dlouhé nakopávané míč zle zatápěly novojičínské defenzivě. Gólman Obr byl tou dobou bez práce, zatímco Šrom musel řešit několik nebezpečných závarů a hostující trenér Pejša musel nejednou zvýšit hlas. „V prvním poločase jsme na hřišti jasně dominovali. Ale mrzí mě, že jsme si něco řekli v kabině, jenže druhý poločas přestali kluci plnit pokyny, které měli. Zbytečně a zbrkle jsme se zbavovali balónů, dělali jsme hodně nepřesností, čímž jsme vlastně umožnili dostat se soupeři do hry. Vsetín začal dlouhými balóny s nákopy do vápna, takže to bylo pro nás velice nepříjemné," přiznal kouč novojičínského FK Jan Pejša. První přímou střelu na branku ve druhé půli vyprodukovali Novojičínští až dvanáct minut před koncem, kdy se Lokša snažil z velké dálky přelobovat vyběhnuvšího Obra. Deset minut před koncem ale Vsetín přispěchal s kontaktní brankou, když pokus Surovce z úhlu zapadl s pomocí tyče až za záda Šroma.

Domácí pak vycítili šanci alespoň na bod a dlouhými nákopy nadále zaměstnávali defenzivu Nového Jičína. Jistotu novojičínské výhry potvrdil až v závěru znovu Lokša, jenž po přihrávce Juříčka, jenž vystihl chybnou domácí rozehrávku, překonal Obra podruhé a zpečetil vítězství svého týmu veledůležitou brankou na 3:1. „Se třemi body za vítězství jsme samozřejmě moc spokojení. Bohužel ve druhém poločase se nám naše hra vymstila, když jsme inkasovali po jednom nešťastném centru na zadní tyč. Naštěstí pro nás jsme dokázali brzy z brejku přidat třetí branku a to už nás uklidnilo. Ale zápas jsme si nepřesností ve druhém poločase zbytečně zkomplikovali," uvědomoval si kladenský rodák na novojičínské lavičce.

Divize, sk. E, 25. kolo

FC Vsetín – FK Nový Jičín 1:3 (0:2)

Branky: 80. Surovec - 33. a 87. Lokša, 19. Švancer. ŽK: Jaroš, Zezulka, Drda, Dulík - Krčula, Lokša. Rozhodčí: Kaloč - Trigas, Řezníček. Diváci: 100.
FK Nový Jičín: Šrom - Byrtus, Malina, Farský, Švancer - Švec, Juříček - Kalich, Krčula (85. Fertál), Hrubý – Lokša. Trenér: Pejša.

Nový Jičín cestuje ve vloženém středečním kole na hřiště Brumova (17 hodin) a v sobotu pak v 16.30 přivítá nováčka z Frýdlantu nad Ostravicí.