Hajného soubor měl v prvním poločase častěji míč ve své moci a mladý domácí celek nepustil do vážnějšího zakončení. Novojičínští však sami v nadějných šancích neuspěli, když po čtvrt hodině mířil Juříček nad branku Fendricha, stejně pak dopadla i nebezpečná hlavička Macíčka a vedoucí gól nepřišel ani po příležitosti mladíka Staňka.

„Věděli jsme, že nás čeká dobře trénované a mladé mužstvo, ale první poločas jsme odehráli velmi dobře. Hráli jsme trpělivě, domácí jsme k ničemu nepustili a sami jsme měli tři dobré příležitosti, které jsme ale bohužel neproměnili,“ litoval zpětně trenér novojičínských fotbalistů Pavel Hajný.

NOVOJIČÍNSKÝ SMUTEK, HAVÍŘOVSKÁ RADOST

Novojičínští se i po změně stran tlačili za vedoucí brankou, ale Slezané se čím dál více dostávali k nebezpečným brejkům. S postupem času začalo přibývat šancí na obou stranách, a když postupně neuspěli Pyclík, Opatřil a ani Švec, přišla gólovka opavského Vrány, jenž však mířil přesně do postaveného Ognyanova. Do otevřené novojičínské obrany to pak zkoušel i Strand, ale i tuto příležitost hosté přečkali bez úhony.

V 78. minutě už se ale opavské béčko dočkalo, když si na centr počíhal na zadní tyči Vrána, jenž zblízka rozradostnil nejen spoluhráče, ale i početnou havířovskou skupinu v čele s hrajícím trenérem Matušovičem. Konkurent Nového Jičína v boji o postup se navíc v Opavě představí v neděli dopoledne.

Novojičínští se v závěru snažili alespoň o vyrovnání, ale na Fendricha už do konce utkání nevyzráli. „Ve druhém poločase jsme začali hrát více otevřeně a v této fázi soutěže, kdy síly docházejí, to s mladým týmem soupeře nebylo úplně ideální. Kromě hlavičky Švece už jsme si nic vážného nevytvořili a soupeř nás navíc jedním gólem potrestal. Je to pro nás těžká rána, protože kluci vlastně během čtyř dní ztratili to, co vybojovali za celé jaro. Postupový sen se pomalu rozplývá a bylo to těžké i psychicky, což bylo po utkání vidět na hráčích, kteří byli zdrcení. Ale věřím, že se ještě zvedneme,“ zdůraznil šéf novojičínské lavičky.

Novojičínský FK tak čekají ve zbytku sezony už pouze dvě utkání, když tuto sobotu hostí od 17.00 lídra z Dolního Benešova, na kterého ztrácejí pouhé dva body, a v pátek 8. června v 18.00 pak vyzvou Frýdlant nad Ostravicí.

„Naše šance na první místo je už pouze teoretická, ale pokusíme se udělat šest bodů a uvidíme, na co to bude stačit,“ nahlédl Hajný směrem k závěru sezony.


SFC OPAVA B – FK NOVÝ JIČÍN 1:0 (0:0)

Branka: 78. Vrána. ŽK: Swiech – Rychlý, Kolísek. Rozhodčí: Rozhodčí: Černoevič – Šištík, Jurček. Diváci: 114.
FK Nový Jičín: Ognyanov – Macíček, Malina, Javorek, Kiss Farkas – Staněk, Juříček, Švec, Kalich (86. Urbanovský) – Opatřil – Pyclík. Trenér: Hajný.