Šudák se vrací na novojičínské trávníky

Bordovice - Po postupujících Veřovicích byly nejlepším mužstvem jara. Bordovice nakonec obsadily v premiérové sezoně v I. B třídě deváté místo. V průběhu letní přípravy sehrály Bordovice přípravné utkání na Starém Jičíně, kde vyhrály 4:2.

„V našem případě jsme letní pauzu využili spíš k odpočinku a načerpání nových sil. Trénovat jsme začali až v srpnu a sehráli jsme pouze jedno přípravné utkání. U hráčů je tak samozřejmě znatelný úbytek fyzické kondice a těžkopádnější práce s míčem, ale na druhou stranu se všichni těší na start nového soutěžního ročníku," seznámil s průběhem přípravy bordovický trenér Radúz Rek, který k jediné přípravě dodal: „Musím uznat, že jsme prostě měli jen více štěstí než náš soupeř. U hráčů se tady sice projevovala herní pauza, ale věřím, že do startu soutěže ještě vše doladíme."

TJ SOKOL BORDOVICE
Umístění v loňské sezoně: 9.

V Bordovicích došlo i ke změně na místě předsedy klubu. Od této sezony bude hlavním mužem bordovského fotbalu Michal Vaněk. „Co se týče hráčského kádru, tak tam můžeme být spokojeni, protože, až na odchod Uličného, se nám podařilo udržet kádr totožný jako v jarní části loňské sezony," těšilo trenéra Bordovic.

Tým před touto sezonou posílil Zbyněk Melčák (ukončení aktivní kariéry v Rakousku) a také bývalý hráč Lichnova, Jakubčovic a Valašského FC Radim Šudák, který přichází na hostování z NFC Lichnov a který působil v Rakousku právě s Melčákem.

I realizační tým doznal několika změn. „Na místo asistenta trenéra nastoupil z pozice hráče Ivo Maruchnič a pro hráče dřívějších ročníků, a že jich v mužstvu máme, se nám podařilo angažovat sportovního maséra, pana Martina Karičku," prozradil Radúz Rek.

V nadcházejícím ročníku by chtěly Bordovice skončit co nejlépe to půjde. „Vzhledem k tomu, že tato sezona bude pro nás s největší pravděpodobností tou poslední v krajské soutěži, rádi bychom se rozloučili s co možná nejlepším umístěním. Ale reálně se vidíme ve druhé pětce. Více než umístění by nás ale všechny těšilo, kdybychom se fotbalem mohli bavit," naznačil plány Bordovic jejich kouč, který vidí jednoho z favoritů soutěže v celku Jakubčovic.

„Mám tušení, že jedním z největších favoritů letos budou Jakubčovice. Každopádně očekávám, že týmy jako Libhošť, Kopřivnice, Kozlovice nebo Odry budou tradičně okupovat příčky nejvyšší," poznamenal Radúz Rek. A co říká na nové pravidlo, jež umožňuje vystřídat až pět hráčů? „Osobně toto pravidlo vítám a sám se ho budu snažit maximálně využívat. Ale trochu se obávám, že v závěrech utkání bude toto nové pravidlo jen zneužíváno k záměrnému zdržování. Byla by jistě škoda, kdyby se dobrá myšlenka stala špatným nástrojem," řekl závěrem trenér Sokola Bordovice.

Změny v kádruPříchody:
Zbyněk Melčák, Radim Šudák, Vojtěch Matúš (Veřovice v jednání).
Odchody:
Martin Uličný (Frenštát p. R.).

Fotbalisté Tiché hlásí rychlý návrat

Tichá - V Tiché si po roční pauze zahrají opět I. B třídu. Tým trenéra Reného Bači zahájil přípravu na Memoriálu Jiřího Jaškovského na Bystrém. „Už tam jsme zkoušeli nové hráče. Na přípravu jsme měli celkem tři. Nakonec přichází na hostování Vladimír Mičaník ze Skotnice a ještě dolaďujeme hostování Dominika Zlámala z Baníku Ostrava, který má za sebou i starty v mládežnické reprezentaci," informoval trenér Tiché René Bača.

Kromě účasti na memoriálech odehrála Tichá přípravu s Palkovicemi (3:4) a s Frenštátem (1:3) a v generálce na novou sezonu porazila účastníka I. A třídy z Bílovce 4:3. „Hráčům jsem říkal, že to byl jeden z nejlepších výkonů za poslední půlrok. Na jaře jsme tak neodehráli ani jeden zápas. Utkání mělo kvalitu na obě strany a bylo v tempu. Důležité pro mě je, že se k tomu hráči postavili i za nepříznivého stavu a bojovali jeden za druhého. Z tohoto pohledu jsem spokojený," prohlásil kouč Tiché.

TJ SOKOL TICHÁUmístění v loňské sezoně: 2.
(Okresní přebor)

Kádr Tiché opustila trojice Jan Klos, Tomáš Benáček a Tomáš Šablatura, v týmu naopak nadále zůstává zkušený útočník Michal Třos. „Hodně bude záležet, jak do soutěže vstoupíme. Nechceme nic vyhlašovat, ale jsem přesvědčený, že kádr má svou kvalitu. Těší mě, že jdeme výsledkově nahoru a hráči se začínají zlepšovat. Musíme být realisté a vědět, na co kádr má, ale já tvrdím, že jsme schopni hrát okolo desátého místa," sdělil René Bača, který vidí černého koně soutěže v celku Bordovic.

„Mají sice starší fotbalisty, ale s plno zkušenostmi. A v této soutěži hodně závisí právě i na těchto faktorech. Určitě budou v popředí také Kozlovice," myslí si trenér Tiché, jenž se zamyslel i nad novým pravidlem ohledně střídání. „Nápad je to dobrý, ale je špatně vyřešený, protože se může střídat i v posledních pěti minutách. To se mi nelíbí. Každý toho může zneužít. Já jsem pro variantu, že by se mohli vystřídat dva hráči do poločasu. Pokud by vystřídali, tak by pak mohl trenér vystřídat další tři. Ale pokud by dvě změny do poločasu nepřišly, měl by ve druhé půli možnost střídat klasicky tři hráče. To by bylo určitě lepší," naznačil jednu z variant René Bača.

Ve Vlčovicích beze změn

Vlčovice - S naprosto totožným kádrem budou vstupovat do soutěže fotbalisté Vlčovic. „Z týmu nikdo neodešel a prozatím nemáme ani nikoho nového," sdělil trenér FC Vlčovice-Mniší Miroslav Krajčí.

V týmu tak budou nadále spoléhat na svého nejlepšího střelce z loňského ročníku, kterým byl, se dvanácti zásahy, Michal Světlík. O gól méně měl pak na svém kontě Jiří Jalůvka.

FC VLČOVICE-MNIŠÍUmístění v loňské sezoně: 7.

V přípravě Vlčovice nejprve podlehly celku Trojanovice I 1:2 a v poháru zvítězily v Ženklavě 4:0. „S průběhem letní přípravy jsem v rámci možností spokojen, ale taky, stejně jako jinde, přípravu komplikovala dovolená. To je asi všude stejný problém," pověděl trenér sedmého celku tabulky z loňské sezony. „I v této sezoně bychom chtěli udržet střed tabulky," vyjádřil se trenér.

A koho očekává v popředí? „Určitě tam budou Kozlovice a Libhošť, možná Kopřivnice," uvedl Miroslav Krajčí, jenž se vyjádřil rovněž k novému pravidlu, které dává možnost pěti střídání. „Vůbec se mi to nelíbí. Tím, že může být v zápase až deset střídání, tak to není dobré. Bude to všechno hodně na posouzení rozhodčího, který bude moci zápas ovlivnit, jak bude chtít. Záleží na něm, kdy ho ukončí. Je to hodně nedořešené pravidlo," řekl závěrem trenér Vlčovic.

Představení zbylých týmů, které jste zde nenašli, čtěte v sobotním tištěném vydání Novojičínského deníku.